Slopestyle v Kreischbergu přinesl Pančochové jedenácté místo

Slopestyle v Kreischbergu přinesl Pančochové jedenácté místo

3 min 31 s

Šárka Pančochová má za sebou druhý slopestyle sezony. Česká freestyle snowboardistka se na Světovém poháru v rakouském Kreischbergu neprobojovala do finále a obsadila celkovou jedenáctou příčku. Druhé vítězství v řadě si připsala Japonka Miyabi Onitsukaová.


Stejně jako na prosincovém prvním Světovém poháru ve slopestylu aktuální sezony v Číně hájila i na prvním slopestylu v roce 2019 v Kreischbergu české barvy pouze Šárka Pančochová. Její reprezentační parťačku Kateřinu Vojáčkovou nadále trápí zraněný kotník, Petr Horák zase musí obnovit svou kvótu příští týden na Evropském poháru.    

Jediné české závodnici ve startovním poli se bohužel nepodařilo nenavázat na čtvrté místo z úvodního slopestylu v čínském středisku Secret Garden. Pančochové se v Kreischbergu nevyvedla podle představ ani jedna ze dvou kvalifikačních jízd a do finále pro šest nejlepších závodnic nepronikla. Bodové ohodnocení 43,26 stačilo na celkovou jedenáctou příčku.  

„Šárka v tréninku poskládala těžkou jízdu, jejíž čistě odjeté provedení by jí zajistilo finálovou šestku, ale trénink není závod a Šárka bohužel neodjela ani jednu kvalifikační jízdu bez chyby. Je to škoda, protože jinak jezdila vážně dobře,“ popisoval trenér Přemysl Vida.

Z finálového triumfu se radovala Japonka Miyabi Onitsukaová, která těsně porazila vítězku kvalifikace Annu Gasserovou z Rakouska a třetí Silje Norendalovou z Norska. Mezi muži v Rakousku kraloval Nor Mons Roisland, druhý skončil Američan Chris Corning a třetí příčku vybojoval Hiroaki Kunitake z Japonska.

Hned v sobotu se Šárka Pančochová s trenérem Přemyslem Vidou přesouvají do švýcarského Laaxu, kde je na programu další podnik Světového poháru.