Skvělý úspěch českého freestyle snowboardingu! Laura Záveská opanovala závod Evropského poháru, Vanessa Volopichová dojela druhá

Skvělý úspěch českého freestyle snowboardingu! Laura Záveská opanovala závod Evropského poháru, Vanessa Volopichová dojela druhá

3 min 20 s

České freestyle závodnice naprosto dominovaly pondělnímu závodu slopestylu v Livignu. V italském středisku se jel další díl Evropského poháru a Češky si rozdělily první dvě místa. Ze zlata se radovala Laura Záveská a ze stříbra Vanessa Volopichová, která vede celkové pořadí Evropského poháru.


Už ve čtvrtek se jel závod EP ve švýcarském Laaxu, kde se obě české snowboardistky přestavily ve velkém finále. Pro Lauru Záveskou z toho bylo sedmé místo. Vanessa Volopichová dokonce sahala po medaili a nakonec z toho bylo čtvrté místo.

O čtyři dny později už to s útokem na medaili vyšlo a byl z toho dokonce double. Šestnáctiletá Laura Záveská byla za svou nejlepší jízdu ohodnocena 81 body a zajistila si první příčku. A hned na stříbrnou pozici si doskočila o rok mladší Vanessa Volopichová, která od rozhodčích za svou nejpovedenější jízdu dostala 77, 66 bodů. České snowboardistky doplnila na stupních vítězů Švýcarka Adriana Sailis.

V závodě se ukázala i třináctiletá Anna Tomanová, jež dojela devátá.

Vanessa Volopichová se může pyšnit ještě jedním skvělým umístěním, a to tím v celém seriálu EP. Česká nadějná závodnice totiž vede celkové pořadí před Švýcarkou Lenou Mueller s náskokem 108 bodů.

 Další závod Evropského poháru se jede 28. a 29. března ve finském středisku Ruka. Už v tento pátek ale startuje poslední díl Světového poháru, který se pojede ve švýcarském středisku Silvaplana. Kvalifikace jsou nplánovány na pátek a finále na neděli. 

 

Foto: Přemysl VidaPomoc Ukrajině