×
Skvělý start sezony! Eva Samková v Montafonu ovládla kvalifikaci

Skvělý start sezony! Eva Samková v Montafonu ovládla kvalifikaci

12.12.2019

Eva Samková vstupuje do sezóny prvním vítězstvím. Kvalifikaci závodu Světového poháru v Montafonu ovládla a do pátečního finále tak půjde z prvního místa. Do závodu se probojovala také druhá česká závodnice Vendula Hopjáková, která byla v kvalifikaci třináctá.

„Průběh v tréninku nebyl nic moc. Odsýpalo to tady pomalu a než jsem se dostala do starťáku, měla jsem čas tak akorát na jednu jízdu, kterou jsem navíc dala s pádem. Zároveň ale musím říct, že už takové situace z minulosti znám, takže jsem se nenechala rozhodit a povedlo se,“ hodnotila Samková. „Vyšla nám skvěle máza. Moje jízda totiž nebylo nic krásného, dost věcí se mi nepovedlo. Vyhrála jsem o necelé 2 desetiny a myslím, že právě máza rozhodla,“ dodala česká reprezentantka, která v letošní sezóně obhajuje celkové vítězství podniku.

Další Češka Vendula Hopjaková se do pátečního finále probojovala díky 13. pozici v pořadí kvalifikace. „Holkám se dnes dařilo nadmíru. Obě dvě děvčata chybovala, máme tedy co napravovat, ale výsledek je skvělý,“ prohlásil trenér Marek Jelínek.

V mužském finále naopak budou české barvy chybět, protože Jan Kubičík ani Matouš Koudelka se nekvalifikovali. „Kluci doplatili na těžký a složitý start. Spolu s dalšími trenéry jsme žádali u organizátorů změnu trati, ale nepovedlo se. Musím vyzdvihnout Matoušův výkon, protože se jedná o jeho první závod ve Světovém poháru mezi muži,“ dodal Marek Jelínek.

FOTO: Czech SBX TeamOficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři