×
Šárka Pančochová skončila ve slopestylu v Laaxu devatenáctá

Šárka Pančochová skončila ve slopestylu v Laaxu devatenáctá

17.01.2019

Šárka Pančochová se ve švýcarském Laaxu neprobojovala ze semifinále. Česká freestyle snowboardistka v dalším podniku Světového poháru ve slopestylu nepronikla v těžkých podmínkách mezi nejlepší šestku a obsadila celkové devatenácté místo.

Do Laaxu se Šárka Pančochová společně s trenérem Přemyslem Vidou přesunula přímo z rakouského Kreischbergu, který byl dějištěm předešlého podniku Světového poháru. Jediná česká zástupkyně ve startovní listině nedokázala proniknout do šestičlenného finále. Podle představ se ji nepovedla ani jedna ze dvou semifinálových jízd a celkově obsadila devatenáctou příčku.

„Trať byla pro všechny holky náročná a hodně závodnic včetně Šárky bojovalo s rychlostí,“ popisoval trenér Přemysl Vida. „Doplatila na to například také vůbec největší favoritka Anna Gasserová z Rakouska, která nedoskočila na třetím skoku a poranila si kotník,“ dodal.

Do šestičlenného finále žen, které je ve švýcarském středisku v pátek, postoupila z prvního místa Američanka Julia Marinová. V kvalifikaci mužů, která byla při absenci Petra Horáka bez české účasti, se nejvíce dařilo Svenu Thorgrenovi ze Švédska.

Pančochová bude ve Švýcarsku ještě týden trénovat, poté se přesune do Colarada, kde ji čeká finální příprava na mistrovství světa. To je v americkém středisku Park City na programu od 31. ledna do 10. února. Na šampionátu českou závodnici, která je přihlášena na slopestyle, Big Air i U-rampu, doplní parťák ze freestylové reprezentace Petr Horák, jenž by měl startovat ve slopestylu a Big Airu. Mistrovství světa bohužel naopak unikne Kateřině Vojáčkové, kterou nadále omezuje zraněný kotník.   Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři