Šárka Pančochová skočila v kvalifikaci Big Airu backside 1080 a je ve finále! Jakub Hroneš si připsal ve stejné disciplíně nejlepší výsledek kariéry

Šárka Pančochová skočila v kvalifikaci Big Airu backside 1080 a je ve finále! Jakub Hroneš si připsal ve stejné disciplíně nejlepší výsledek kariéry

7 min 6 s

Skvělou kvalifikaci prožila v Copper Mountain Šárka Pančochová, která se po třech letech opět dostala do finálového závodu Světového poháru v Big Air. Postup jí zajistil trik backside 1080, který skočila poprvé přímo v závodu. Blízko postupu byl i Jakub Hroneš, jenž po první jízdě držel 5. postupové místo. Nakonec z toho byl nejlepší výsledek v Big Airu, když skončil 18.


„Kvalifikace holek se přehodila na ráno s ohledem na předpověď a pomohlo to. Odjely to v bezvětří a mohly se tak soustředit na svoje triky. Šárka jezdila skvěle, v tréninku odjela hezky backside720, kterou dala v první kvalifikační jízdě daleko a čistě. Cítila se dobře a rozhodla se zkusit backside1080. Tedy skok, který odjela poprvé na přípravném campu na Stubai, ale zatím nikdy v závodě. Trik se jí povedl a dostala třetí nejvyšší skóre v kvalifikaci a postoupila do finále,“ radoval se po kvalifikaci trenér Přemysl Vida.

Radost neskrývala ani samotná snowboardistka. „.Měly jsme super podmínky, nefoukalo a byl měkký dopad. Backside1080 se mi podařilo odjet poprvé na Stubai na podzim. A teď poprvé v závodě! Je to celkem proces se naučit takto komplikovaný trik, tak mám radost, že mi to tam začalo padat, a že se mi podařilo postoupit z třetího místa. Je super být zase v top 3 s novým trikem,“ těšilo Pančochovou.

Finále Big Airu žen začíná v sobotu od 18:00 a sledovat jej můžete na ČT Sport Plus a od 18:45 i přímo na kanále ČT Sport.

Postoupit do finále mohl i český freestyle snowboardista Jakub Hroneš, jenž v první jízdě odjel trik, který je technicky náročný, protože se rozjíždí i dopadá na switch. „Kuba v kvalifikaci odjel skvěle a čistě trik switch 1440 za doublegrab a po prvním kole byl na postupovém 5.miste. Jezdci v druhé jízdě ustávali náročné rotace 1620/1800, a tak se Kuba taky rozhodl zkusit switch 1800. Tedy trik, který podobně jako Šárka, odjel teprve nedávno na přípravném campu. Chyběl opravdu malý kousek, aby ho ustál, což by ho katapultovalo do finále. I tak si Kuba připsal za celkové 18. místo body do celkového hodnocení Světového poháru a svůj zatím nejlepší výsledek v Big Airu,“ upřesnil trenér Vida.

Hronešovi k dobrému výsledku pomohl i samotný resort, ve kterém se mohl volně projet, což byla oproti prvním dvěma závodům změna. „Bylo hrozně fajn si zase po dlouhé době zazávodit v resortu, kde jsem se mohl před tréninky a závodem jít projet po sjezdovce nebo do parku. Myslím, že mi to hodně pomohlo a jsem rád, že takových závodů už bude jenom více,“ řekl mladý snowboardista, který přiznává, že při druhém skoku šel do risku, jenž těsně nevyšel. „Odjel jsem si trik, který jsem chtěl a v druhé jízdě zkusil trik cab1800 s doublegrabem, který se mi ale bohužel na první pokus odjet nepodařilo. Byl to trochu risk, ale jsem rád, že jsem si pro něj šel a zpětně vnímám, že je to trik, který mě na 100 % může poslat do hry o ty nejvyšší příčky,“ uvědomuje si Hroneš.

Ten svým výkonem porazil soupeře z druhého heatu a zaznamenal nejlepší umístění v Big Airu. „V druhém heatu byla nakonec postupová úroveň o trochu menší, takže se mi podařilo většinu kluků bodově zajet a padlo z toho nakonec 18.místo, což je můj zatím nejlepší Big Air výsledek,“ uzavřel radostně český freestyle snowboardista.Pomoc Ukrajině