Šárka Pančochová si vyjela další finále v závodu Světového poháru! V Laxx skončila sedmá

Šárka Pančochová si vyjela další finále v závodu Světového poháru! V Laxx skončila sedmá

4 min 22 s

Další díl Světového poháru freestyle snowboardistů se uskutečnil ve švýcarském Laax, kde se závodilo ve slopestylu a U-rampě. V obou disciplínách se představila česká závodnice Šárka Pančochová, která se ve sloupestylu dostala až do finále, kde se umístila na sedmém místě. Ve stejné disciplíně se představil i Jakub Hroneš, jenž skončil ve své rozjížďce na 20. místě.


Pro Šárku Pančochovou to byl druhý start v této sezoně. Poprvé nastoupila do Světového poháru v Copper Mountain. V americkém středisku postoupila do finále big airu a skončila na sedmém místě. Ve švýcarském Laax na svůj výsledek z prosince navázala, když opět postoupila mezi elitní osmičku, tentokrát to však bylo ve slopestylu.  „V kvalifikaci se mi podařila super jízda. Mám hroznou radost, že jsem se mohla dostat do finále s takovou elitou. Je to úplná pecka,“ těšilo českou snowboardistku.

Na finále si závodníci museli počkat, jelikož kvůli špatnému počasí se program přesunul ze sobotního odpoledne na nedělní ráno. „Počasí bylo špatné, nedalo se rozjet na skoky a nebyla vůbec rychlost. V neděli už to bylo lepší, také nebyla extra rychlost a bohužel se mi nepovedlo odjet ani jednu jízdu. Snažila jsem se jet naplno, chtěla jsem to nadiktovat. Bylo to buď bedna, nebo nic,“ osvětlila Pančochová, jež se nakonec umístila na sedmém místě.

Vyrovnala tím tak svůj výsledek ze Světového poháru v Americe a potvrdila, že je ve formě. „Jsem hrozně ráda, že se mi povedlo zajet druhé finále ve svém druhém závodě. Formu mám asi díky tomu, že jedu letos méně závodů, soustředím se na trénink a snažím se zlepšit. Jezdím i mimo park si trošku odpočinout. Mám takovou dobrou energii na ten snowboarding,“ prozradila na závěr česká závodnice.

Finále slopestylu ovládla Novozélanďanka Zoi Sadowski před Britkou Miou Brookes a Annou Gasser z Rakouska.

 

Další závod Světového poháru se pojede od prvního února v americkém Mammoth Mountain.

 

Foto: Přemysl VidaPomoc Ukrajině