×
Šárka Pančochová ovládla domácí Evropský pohár v Peci pod Sněžkou

Šárka Pančochová ovládla domácí Evropský pohár v Peci pod Sněžkou

17.03.2019

Po roce se opět do Pece pod Sněžkou vrátil Evropský pohár ve freestyle snowboardingu. Na startu se sešly na čtyři desítky závodníků z šesti zemí. Na největším domácím závodě nechyběla ani účastnice třech olympijských her Šárka Pančochová, která potvrdila dobrou formu z konce sezóny a závod vyhrála.

„ Dneska jsme v Peci zažili trochu bláznivé počasí, jako by se během závodu vystřídala všechna roční období. Jsem ráda, že jsem si pohlídala rychlost a podařilo se mi odjet čistou jízdu a Evropský pohár vyhrát,“ řekla po závodě Šárka Pančochová.

Mezi muži zajel nejlépe Němec Leon Gutel. Z českých jezdců se do finále prosadil Petr Zvěřina, který obsadil dvanácté místo, Jan Rovenský na desáté příčce a nejlepší z domácích závodníků Ladislav Hrstka, jenž skončil osmý.

„Letošní ročník byl organizačně velmi náročný, protože během stavby trati silně pršelo a sněžilo. Bylo velmi těžké postavit kvalitní a bezpečnou trať. Jsem rád, že se nakonec závod podařilo úspěšně odjet bez zranění a mohli jsme vidět kvalitní snowboarding,“ zhodnotil závod hlavní organizátor a trenér Martin Černík. 

Ženy:

1.místo Šárka Pančochová CZE
2.místo Lucie Silvestre FRA
3.místo Ema Santos AUT

4.místo Marie Kreisingerová CZE
7.místo Kristyna Leony Kulik CZE
8.místo Tereza Šebková  CZE
10.místo Denisa Nosková CZE

Muži:

1.místo    Leon Guetel GER
2.místo    Noah Victor GER
3.místo    David Luckeurbauer

8.místo      Ladislav Hrstka CZE
10.místo   Jan Rovenský    CZE
13.místo   Petr Zvěřina      CZEOficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři