Skvělý vstup do sezony! Šárka Pančochová zahájila Světový pohár čtvrtým místem v Big Airu

Skvělý vstup do sezony! Šárka Pančochová zahájila Světový pohár čtvrtým místem v Big Airu

3 min 51 s

Šárka Pančochová první ostrý start nové sezony zvládla. Stálice českého freestyle snowboardingu si nenechala ujít úvodní závod Světového poháru v Big Airu, který v rámci Winter Games hostí Nový Zéland. A v tamní Cardroně vybojovala čtvrtým místem v kvalifikaci postup do finále. To bylo následně kvůli nepřízni počasí zrušeno a konečné výsledky tak byly započítány už z kvalifikace.


Jako první do nové sezony vstoupili freestyle snowboardisté. Do kvalifikace úvodního závodu nejprestižnějšího seriálu se přihlásilo celkem patnáct závodnic z jedenácti zemí, mezi nimiž nechyběla ani velká jména světového snowboardingu.

Šárka Pančochová však první měření sil se světovou konkurencí zvládla na jedničku. V kvalifikaci Big Airu vybojovala 81,50 bodu, které zkušené osmadvacetileté české závodnici zajistily čtvrté místo a postup do šestičlenného finále. Z prvního místa se radovala Enni Rukajarviová z Finska, jež v kvalifikaci obdržela 86 bodů, o 2,25 bodu méně získala Britka Katie Ormerodová a třetí místo v kvalifikaci o tři body před Pančochovou uzmula norská hvězda Silje Norendalová.

Finále Big Airu však následně organizátoři zrušili. Důvodem byl silný vítr, kvůli kterému by byl souboj o medaile velmi nebezpečný. „Někdy je těžké rozhodnout se, jestli je ještě bezpečné skákat. Jsem ráda, že se rozhodli pro zrušení,“ uvedla Pančochová. „První závod sezony a já jsem spokojená. A pokračujeme dál!“ dodala.

Konečné výsledky tedy zůstaly totožné s těmi kvalifikačními a Šárka Pančochová tak zaznamenala společně se čtvrtou příčkou i své druhé nejlepší umístění v Big Airu v kariéře. Lépe se jí vedlo pouze v italském Miláně v roce 2016, kde byla třetí.  Další díl seriálu Světového poháru freestyle snowboardistů je na programu v listopadu v italské Modeně.Pomoc Ukrajině