×
Šárka Pančochová brala v U-rampě na mistrovství světa čtrnácté místo

Šárka Pančochová brala v U-rampě na mistrovství světa čtrnácté místo

07.02.2019

Česká freestyle snowboardistka Šárka Pančochová vstoupila do mistrovství světa v americkém středisku Park City solidním čtrnáctým místem v U-rampě. V Utahu i nadále vládne nepříznivé počasí, které donutilo organizátory zrušit závod v Big Airu, a tak se Šárka mohla naplno věnovat tréninku a závodu v U-rampě.

„Moc jsem toho za poslední roky v rampě nenajezdila a soustředila se spíš na slopestyle a Big Air. Ještě před koncem loňského roku jsem si na radu trenéra Martina Černíka vyjela v Copper Mountains potřebné body a vrátila se do svěťáku v Číně dvanáctým místem," popisovala po závodě Pančochová. „Jsem ráda, že se mi tady povedla odjet čistá jízda a s patnáctým místem na mistrovství světa jsem spokojená,“ dodala.

Do šampionátu se ve čtvrtek zapojí také Petr Horák, kterému stejně jako Šárce začínají od tréninky na slopestylové trati, jež zahrnuje tři platformy s raily a rovněž tři platformy se skoky. „Trať je poměrně náročná, hlavně pasáž s raily vypadá hodně složitě. Sledoval jsem během volného dne závod lyžařů a obávám se rychlosti, které není v parku na rozdávání. Pokud se počasí umoudří budeme mít dost času najít optimální závodní jízdu,“ věří Petr Horák.

Kvalifikace ve slopestylu se dvěma českými želízky je na programu v sobotu, finále pak v neděli.

Foto: @premekvida/CzechsnowboardingGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři