Šárce Pančochové v úvodním slopestylu těsně uniklo pódium. V Číně skončila čtvrtá

Šárce Pančochové v úvodním slopestylu těsně uniklo pódium. V Číně skončila čtvrtá

2 min 31 s

První slopestyle nové sezony a hned z toho mohly být stupně vítězů. Ty však nakonec Šárce Pančochové těsně unikly. V čínském středisku Secret Garden obsadila česká freestyle snowboardistka čtvrté místo.


Pančochová na posledním podniku Světového poháru freestyle snowboardistek v tomto kalendářním roce po dlouhé době jela slopestyle i U-rampu. Zatímco v kvalifikaci U-rampy ji postup do finále unikl a skončila dvanáctá, ve slopestylu postoupila mezi nejlepší šestici s přehledem. Mezi osmi startujícími závodnicemi obsadila v kvalifikaci třetí místo.

Ve finále zkušená osmadvacetiletá česká závodnice bojovala o první stupně vítězů aktuální sezony. Ze tří pokusů se jí nejvíce podařil ten druhý, za který dostala 66,93 bodu, na medaile to však těsně nestačilo. Vyhrála Japonka Mijabi Onicukaová, před druhou krajankou Reirou Iwabučiovou a třetí Francouzkou Lucilou Lefevreovou. Na bronz přitom Pančochové chyběly necelé čtyři body.

„Nepodařilo se mi to odjet tak, jak jsem chtěla. Snowboarding někdy umí být frustrující. Ale není to konec světa, někdy vyhraješ, někdy zase prohraješ. Důležité je, aby tě to bavilo,“ hodnotila po závodě na sociálních sítích Pančochová.

Foto: Přemysl Vida