×
Samková po pauze hlásí návrat. Na svah i do školní lavice

Samková po pauze hlásí návrat. Na svah i do školní lavice

09.10.2015

V minulé sezoně odjela jen dva závody a předčasně ji ukončila. „Jsem unavená, potřebuji pauzu,“ prohlásila snowboardkrosařka Eva Samková s tím, že si chce odpočinout a načerpat síly. Teď už však zase plná elánu hlásí návrat. V nové sezoně ji navíc přibudou povinnosti. Kromě těch sportovních také studijní.

Když v únoru oznámila předčasný konec sezony, leckoho tím pořádně zaskočila. Olympijská vítězka ze Soči potřebovala vypnout a pořádně relaxovat. A přesně to se jí také povedlo. Odpočala si, cestovala, surfovala na Srí Lance či na Bali a věnovala se dětem na kempech Snowboardcross teamu.

A právě trénování malých dětí ji přimělo k tomu přihlásit se na Fakultu tělesné výchovy a sportu, kde bude studovat obor trenérství. „Že půjdu na FTVS, jsem si řekla, když jsem jednou jela v autě. Kempy mi v tom rozhodnutí pomohly, zjistila jsem totiž, že mě děti zas tolik neštvou,“ vyprávěla s úsměvem na své předsezónní tiskové konferenci.

V pátek prožila obnovenou premiéru a poprvé od dokončení gymnázia znovu usedla do školní lavice. V nadcházející sezoně tak bude muset tréninky a závody skloubit s učením. Že náročný program nebude zvládat, se však nebojí. „Studuju dálkově, data, kdy bych měla být ve škole, mám dané na rok dopředu, takže se podle toho dají nastavit tréninky. Navíc mám individuální plán, díky tomu se můžu dohadovat s učiteli. Doufám, že na mě budou hodní,“ řekl Samková.

Kromě učení a studijních povinností bude mít ale hodně pernou zimu také na svahu. V sezoně se chystá na osm Světových pohárů a na konci ledna se představí také na prestižních závodech X-Games. A po pauze má, jak se na olympijskou vítězku sluší a patří, pořádně vysoké cíle. „Ve svěťáku bych chtěla být mezi nejlepší trojkou celkového pořadí, protože to vypovídá o dlouhodobé výkonnosti a stabilních výsledcích. To je pro mě nejdůležitější. X-Games je zase svátek extrémních sportů, je to tam úžasné. Druhá už jsem tam byla, takže teď bych byla ráda první,“ uvedla Samková, která by se v případě triumfu stala první Evropankou v historii, která tento prestižní závod vyhrála.

Kromě relaxace, suché přípravy, soustředění a tréninku stačila přes léto také rozšířit svůj tým. Novými tvářemi, které budou Samkové pomáhat k vytouženým cílům, jsou atletický trenér Michal Novák a manažeři Jiří Tichý a Tomáš Kraus, jenž zároveň dále pokračuje také ve své kariéře skikrosaře.

TH

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři