×
Samková ovládla SP ve Španělsku. O křišťálovém glóbu rozhodne poslední závod

Samková ovládla SP ve Španělsku. O křišťálovém glóbu rozhodne poslední závod

02.03.2019

Co závod, to medaile! Taková je bilance Evy Samkové v aktuální sezoně Světového poháru. Česká snowboardcrossařka v sobotním finále v Baqueira Beret přidala další vítězství a v průběžném pořadí disciplíny se dotáhla na Američanku Lindsey Jacobellisovou. „Je vtipné, že Lindsey byla třetí, protože teď máme stejně bodů. Vše se rozsekne ve Veysonnaz,“ říká Samková.

Ve španělském středisku Eva Samková v pátek nedala nikomu šanci v kvalifikaci. A stejně suverénně si vedla také v sobotním závodě. Ve vyřazovacích jízdách včetně finále vždy dojela do cíle jako první a připsala si už dvanáctý triumf v rámci Světového poháru v kariéře. Druhé místo obsadila Francouzka Chloe Trespeuchová a na bronzové příčce skončila Američanka Lindsey Jacobellisová.

„Je to skvělý! Jsem moc ráda, že se to povedlo. Trénink byl strašný, kvalifikace lepší a dnešek už byl super,“ radovala se po závodě Samková. „V každém závodě jsem zatím byla na podiu, takovou sezonu jsem zatím nezažila. Jarní počasí, trať byla super, prkno jelo super, jsem nadšená,“ dodala dvojnásobná olympijská medailistka.

Právě s dnes třetí Jacobellisovou má Samková v čele průběžného hodnocení Světového poháru snowboardcrossařek v tuto chvíli stejný počet 3400 bodů. A boj o křišťálový glóbus se tak rozhodne až v úplném finále seriálu, který je na programu 16. března ve švýcarském Veysonnaz. „Je vtipné, že Lindsey byla třetí a máme teď úplně stejně bodů. Rozsekne se to až ve Veysonnaz. Bude to dramatický. A i kdyby se to rozseklo tak, že nakonec nebudu první, ale druhá, tak to stejně bude super,“ uvedla Samková.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři