×
Samková byla v kvalifikaci ve Feldbergu těsně druhá. Postoupila i Hopjáková

Samková byla v kvalifikaci ve Feldbergu těsně druhá. Postoupila i Hopjáková

08.02.2019

Zlaté mistrovství světa je minulostí, teď už je na řadě opět Světový pohár. Šampionka Eva Samková týden po jejím triumfu v Solitude o skvělou formu nepřišla a v německém Feldbergu s přehledem postoupila do hlavního závodu, když v kvalifikaci zajela druhý nejlepší čas. Společně se Samkovou se v sobotních finálových rozjížďkách představí i její reprezentační parťačka Vendula Hopjáková, která byla v kvalifikaci dvanáctá.

První kvalifikační jízdu ve Feldbergu zajela Eva Samková ze všech závodnic startovního pole vůbec nejlépe, v druhé jízdě ji o tři setiny sekundy překonala Američanka Lindsey Jacobellisová, a česká snowboardcrossařka tak půjde do sobotního závodu z druhého místa. „V druhé jízdě jsem pokazila střední část, nezvládla jsem bouli mezi dvěma klopenkama a zpomalila jsem. Lindsey mě tak předjela o tři setiny, což je v tomhle sportu nula, nula, nic. Jinak si myslím, že to byla povedená jízda,“ řekla po kvalifikaci Samková.

Světový pohár ve Feldbergu pro ni přitom nezačal zrovna ideálně. Kvůli špatné viditelnosti na trati pilovala ve čtvrtečním tréninku především starty a při jednom z nich si opět vyhodila rameno, se kterým má dlouhodobě problémy. Do kvalifikace se však stačila dát dohromady a optimisticky vyhlíží také sobotní závod. „I když mi včera vypadlo rameno, tak se cítím celkem v pohodě, jelo se mi dneska dobře. Konečně bylo vidět na trať, doufám, že stejné podmínky budou i zítra. Ale uvidíme, předpovědi počasí jsou tady celkem divoký,“ dodala novopečená mistryně světa.

Do finálových jízd jí doprovodí i druhá česká závodnice Vendula Hopjáková, která v kvalifikaci obsadila velmi pěknou dvanáctou příčku. „Jsem za to strašně ráda, nejspíš je to pro mě vůbec nejlepší umístění v kvaldě na svěťáku. Jezdilo se mi skvěle, bylo hezké počasí a vyšla máza,“ popisovala. Radost z dvojího českého zastoupení v hlavním závodu netajil ani reprezentační trenér Marek Jelínek. „Doufejme, že stejně dobře pojedou holky i v sobotu a budou z toho pěkná umístění. Škoda jen, že se nepodařilo postoupit Honzovi Kubičíkovi, který ráno za špatné viditelnosti a větrného počasí udělal několik chyb,“ uvedl Jelínek.

Foto: Czech SBX TeamGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři