Povedená kvalifikace českých snowboardcrossařů! Do zítřejšího závodu postoupila hned z první jízdy čtveřice závodníků

Povedená kvalifikace českých snowboardcrossařů! Do zítřejšího závodu postoupila hned z první jízdy čtveřice závodníků

5 min 9 s

V Kanadě se jede tento víkend poslední díl Světového poháru a pro české závodníky začal skvěle. Kromě Evy Adamczykové se do zítřejšího závodu dostali i Radek Houser, Kryštof Choura a Jan Kubičík, všichni navíc hned svým prvním kvalifikačním pokusem.


„Byla to jedna z našich nejvíc povedených kvalifikací. Podařilo se kvalifikovat hned třem českým mužům. Evce se nedařilo tolik jako včera, kdy předvedla nejrychlejší trénink. Dnes byl protivítr, pak malá chyba na doskoku posledního skoku, ale postoupila,” zhodnotil jízdu nejepší české závodnice trenér reprezentace Marek Jelínek. 

Samotná dvojnásobná mistryně světa byla ráda za postup svých mužských kolegů a litovala jen jedné chyby. „Bylo super, že se klukům podařilo hned z první jízdy postoupit, takže jsme měli dobrý pocit z mázy. Mně se jelo dobře celou jízdu, ale asi to začalo zpomalovat. Pak jsem udělala fatální chybu na prvním cílovém skoku, měla jsem blbý odraz a musela dohánět na posledním skoku. Dnes bylo krásně, zítra se má pokazit počasí, podmínky se hodně mění, ale těším se,“ vzkázala Adamczyková, která v kvalifikaci dojela osmá.

Nejlepší z českých snowboardistů byl v kvalifikaci Radek Houser, jenž do závodu postoupil 13. nejrychlejším časem. „Trať není tak rychlá, je tam hodně technických prvků, ale je zábavná. Doufám, že nás rozhodí tak, ať se potkáme až ve finále,“ uvedl úsměvně Houser. Jen o dvě příčky za ním dojel Kryštof Choura. 

„Vůbec jsem netušil a nechápu doteď, že jsem se dokázal kvalifikovat z první kvalifikační jízdy. První jízda v tréninku se mi nevyvedla, ale pak jsem postoupil z 15.místa. Ta jízda byla pocitově suprová, jelo se mi krásně, už při dojezdu do cíle jsem tušil, že by to mohlo vyjít na finále. Doufám, že zítra to bude ještě lepší,“ doufá Choura. Posledním postupujícím Čechem do sobotního závodu byl 17. Jan Kubičík. „Kvalifikace se mi vyvedla, skončil jsem sedmnáctý, trať je pěkná, skáčeme daleko a vysoko. Těšíme se na finále,“ řekl po kvalifikaci Kubičík.

Přes kvalifikaci se neprobojovala pouze Vendula Hopjáková, jež tak nastoupí až do nedělního závodu. „Vendula bohužel nepostoupila po chybách na startu, ale věříme, že se jí povede další závod, který se pojede pozítří,“ prohlásil bezprostředně po kvalifikaci Jelínek.

Zítřejší závod startuje v Kanadě startuje od 17:30 českého času.

 

Foto: BóšaPomoc Ukrajině