×
Popáté zlatá! Ester Ledecká vyhrála i paralelní obří slalom v Bansku

Popáté zlatá! Ester Ledecká vyhrála i paralelní obří slalom v Bansku

26.01.2018

Ester Ledecká je před blížícími se olympijskými hrami v jihokorejském Pchjongčchangu k nezastavení. Česká závodnice na Světovém poháru v bulharském Bansku ovládla další paralelní obří slalom sezony, připsala si už páté vítězství a nadále drží neporazitelnost v této disciplíně.

Carezza. Cortina. Lackenhof. Rogla. A teď už i Bansko. Kam Ester Ledecká v této sezoně vyrazí na snowboardový paralelní obří slalom, tam vyhraje. Stejně jako v předešlých podnicích Světového poháru i v Bansku nejprve ovládla nejrychlejším časem kvalifikaci a v samotném závodě si pak mohla vybírat dráhu. Po nemoci, kvůli které vynechala druhý závod na předešlém podniku SP, se ještě necítila úplně stoprocentně. Přesto znovu vystoupala na ten nejvyšší stupínek. „Nebylo mi bůhvíjak. Rozhodovala jsem se do poslední chvíle, jestli závod pojedu, ale nakonec jsem se cítila ráno dobře. Fakt nemám sil na rozdávání, jsem trochu slaboučká. Ale cítila jsem se tak, že to zvládnu. A zvládla," uvedla Ester.

Ve vyřazovacích jízdách Ledecká postupně narazila na Stefanii Müllerovou ze Švýcarska, další Švýcarku Ladinu Jennyovou a německou závodnici Ramonu Theresii Hofmeisterovou. Ani jedna z jejích soupeřek jízdu nedokončila. V semifinále Hofmeisterová dokonce vedla, udělala ale chybu a česká závodnice si dojela pro postup do velkého finále. „Soustředila jsem se na svou jízdu a snažila si nevšímat, že je přede mnou. Ona pak udělala chybu, takže jsem vyhrála já. To se stane. To je sport," popisovala Ledecká.

V boji o zlato se poté střetla se Selinou Jörgovou z Německa, tu dokázala poměrně přesvědčivě porazit a dojela si už pro svůj pátý triumf v aktuální olympijské sezoně. "Byl to skvělý závod. Místní kopec je hrozně fajn, jsou tady skvělí fanoušci. Tribuna byla napěchovaná lidmi, všichni fandili a křičeli, když jsem jela. Závod jsem si užila, byl to sice trochu boj, protože trať byla dost rozbitá, ale nakonec to dobře dopadlo a mám radost," řekla závodnice, která bude na olympijských hrách reprezentovat Českou republiku na snowboardu i na lyžích.

Možnost navýšit medailovou sbírku ve Světovém poháru navíc bude mít už v neděli, kdy se v Bansku jede druhý paralelní obří slalom. Navzdory tomu, že se ještě necítí úplně stoprocentně, má v plánu jet. "Každým dnem je to lepší. Uvidíme, jestli si dám v sobotu lehký trénink, nebo si odpočinu, musím se domluvit s trenéry. Na neděli bych ale měla být fit," vyhlížela.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři