Počasí na MS mění plány. Adamczyková pojede o medaile už ve středu

Počasí na MS mění plány. Adamczyková pojede o medaile už ve středu

5 min 31 s

Počasí v gruzínském Bakuriani dělá organizátorům problémy od začátku mistrovství světa, kdy se musely přesouvat několikrát závody akrobatických lyžařů i skicrossařů. Předpověď na další dny opět nevěstí pro sportovce nic dobrého, takže se pořadatelé rozhodli přesunout kvalifikaci i závod snowboardcrossařů už na středu. Výkon celého českého snowboardcrossového týmu v čele s Evou Adamczykovou můžete sledovat od rána na ČT Sport.


„Organizátoři se bojí, že se kvůli špatnému počasí budou závody odsouvat, až by se třeba vůbec nemusely jet. U nás tak nastávají velké změny. Středeční trénink se přesunul už na dnešek hned po testingu a zítra se bude závodit,“ řekl na úvod reprezentační trenér Marek Jelínek.

Došlo také na úpravu kvalifikace. Ta se nepojede na čas, jak tomu většinou bývá, ale postupovat se bude přes tzv. preheaty. Do těch budou závodníci nastupovat podle počtu FIS bodů. „To nám do karet nehraje, protože naši nejlepší závodníci – Eva Adamczyková a Radek Houser mají těchto bodů málo, což je způsobeno i zraněními. Eva tak je na osmém místě a Radek někde za třicítkou. Tím pádem budou rozjížďky jezdit s výše postavenými, “ vysvětloval úskalí změny kvalifikace Jelínek.

Eva Adamczyková si tak trať vyzkoušela v úterý dvakrát. Nejdříve jako testovací jezdkyně a následně v tréninku. V tom byla nejrychlejší ze všech závodnic. „Ráno jsem dala dvě testovací jízdy a bylo to dobrý. Trať jsem projela hned na poprvé a je celkem zvláštní. Někde jede rychleji, jinde zase pomaleji a mění se to hodně. Je celkem dlouhá a je tu dost malých boulí, takže jsme dole všichni hodně unavení. Vlastně mě ta trať celkem baví a jezdí se mi v ní dobře,“ pochvalovala si česká snowboardistka.

Posunutí celého snowboardcrossového programu o dva dny dělá problém i servisnímu týmu. „Servis nemá dostatek času otestovat vosky na svých běžkách a potažmo skluznice na našich prknech. Snad se to nebude jevit jako handicap, ale bude to pro servis výrazně složitější, než kdyby bylo správné pořadí tréninků a závodů,“ pronesl český trenér.

Na posunu závodů se však dá najít i něco pozitivního. „Eva měla vtipnou poznámku, že krizový den na kopci je ten třetí, my jedeme závod už druhý. To znamená, že jí nestačí být špatně a nebude tolik unavená. Myslím si, že to nebude hrát roli, ale je to dobrá připomínka,“ uzavřel s úsměvem Jelínek.

 

Začátek kvalifikačních rozjížděk je naplánován na 7:30 a sledovat je můžete na ČT Sport i ČT Sport Plus.Pomoc Ukrajině