×
Pchjongčchang Ester Ledecké sedí. Po zlatu tentokrát získala bronz

Pchjongčchang Ester Ledecké sedí. Po zlatu tentokrát získala bronz

17.02.2019

Ester Ledecká vystoupala na stupně vítězů i ve svém druhém závodě po návratu na snowboard. Česká závodnice po sobotním vítězství tentokrát v jihokorejském Pchjongčchangu obsadila třetí místo. Triumf v paralelním obřím slalomu Světového poháru tentokrát slaví Ramona Hofmeisterová z Německa.

Ledecká prožila velmi povedený návrat do jihokorejského střediska, kde takřka přesně před rokem slavila dvě zlaté olympijské medaile. V sobotu v Pchjongčchangu po dvouměsíční snowboardové pauze nedala soupeřkám šanci a ovládla kvalifikaci následný hlavní závod.

Také druhý závod se pro českou reprezentantku vyvíjel velmi slibně. Stejně jako v sobotu byla v kvalifikaci nejrychlejší a postoupila z prvního místa. V osmifinálové jízdě si suverénně poradila s Elizavetou Salikhovou z Ruska, ve čtvrtfinále poté se stejným přehledem porazila i další ruskou závodnici Milenu Bykovovou.

Jenže cesta Ledecké závodem tentokrát až ke zlatu nevedla. Hned v úvodu semifinále se dvojnásobná olympijská vítězka dopustila chyby, kterou se následně jízdou s nejvyšší mírou rizika snažila dohnat. Poodjetou soupeřku Sabine Schöffmanovou z Rakouska už se jí však dostihnout nepodařilo. Chuť si Ester spravila v malém finále, kde o pět desetin porazila Němku Cheyenne Lochovou a do cíle si přijela pro bronz.

Díky třetímu místu Ledecká nadále zůstává v čele průběžného hodnocení paralelního obřího slalomu, v celkovém pořadí Světového poháru alpských snowboardistek se posunula na druhé místo. O další body se pokusí příští víkend v čínském středisku Secret Garden, které bude hostit také zimní olympijské hry v roce 2022.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři