×
Páté místo! Vendula Burešová na MSJ vyhrála malé finále

Páté místo! Vendula Burešová na MSJ vyhrála malé finále

27.08.2018

Čeští snowboardcrossaři mají za sebou velmi podařený závod na mistrovství světa juniorů. Na Novém Zélandu se nejlépe z početné české družiny vedlo Vendule Burešové, která vyhrála malé finále a celkově skončila pátá. Do první desítky se vešla také osmá Kateřina Louthanová.

Českým snowboardcrossařům se skvěle vydařila už nedělní kvalifikace. Z celkem deseti českých závodníků se do finálových jízd probojovala osmička Kateřina Louthanová, Vendula Burešová, Sára Veselková, Natalie Elinor Mullenová, Jakub Žerava, Matouš Koudelka, Daniel Kašpar a Kryštof Choura.

Veselková a Mullenová skončily svou cestu individuálním závodem MSJ ve čtvrtfinále. Dále se naopak podařilo probojovat Burešové, která svou rozjížďku vyhrála, a Louthanové, jež postoupila z druhého místa. Obě české závodnice se následně potkaly ve druhé semifinálové rozjížďce, kde se seřadily na třetím a čtvrtém místě. Burešová si poté dokonale spravila chuť, když v malém finále nepoznala přemožitelku, vyhrála a celkově se umístila na páté příčce. Louthanová dojela v poslední jízdě čtvrtá a v celkovém pořadí jí patří osmé místo. Veselková skončila dvanáctá a Mullenová o dvě příčky za ní.

Česká čtveřice mužských závodníků skončila na juniorském šampionátu v osmifinále. Ve třetí desítce celkového hodnocení skončili jednadvacátý Kašpar, čtyřiadvacátý Choura a sedmadvacátý Žerava. Poslední z kvalifikovaných Koudelka obsadil jednatřicátou příčku.    

"Mít čtyři závodníky v první bodované čtrnáctce na mistrovství světa juniorů při počtu 77 startujících, je pro Českou republiky rozhodně úspěch. Nemáme v Česku asi moc olympijských disciplín, ve kterých by hned čtyři závodníci patřili mezi čtrnáct nejlepších na světě. Mám z toho velkou radost," hodnotil reprezentační trenér Marek Jelínek vydařený závod. "Když vám ale svěřenec vyhraje malé finále, tak víte, že to mohlo i cinknout a trochu to bolí. Nechceme mít přehnané ambice a být neskromní, ale je potřeba mít cíl nastavený tak, aby motivoval," dodal.

Individuální závodem pro snowboardcrossaře juniorské mistrovství světa skončilo. Závod týmů, který byl na programu šampionátu v úterý, byl kvůli mlze nad střediskem Cardrona pořadateli bohužel zrušen.

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři