Parádní návrat Ester Ledecké! Ve Slovinsku si dojela pro druhé místo

Parádní návrat Ester Ledecké! Ve Slovinsku si dojela pro druhé místo

5 min 18 s

Ester Ledecká se ve velkém stylu vrátila po zlomenině klíční kosti do kolotoče Světového poháru. Ve slovinském středisku Rogla se jel poslední závod paralelního obřího slalomu v této sezoně SP. Česká závodnice nedala vůbec znát, že by měla delší pauzu a ovládla suverénně kvalifikaci. A velmi přesvědčivě prošla ve vyřazovacích jízdách až do velkého finále, kde však těsně podlehla Rakušance Schöffmannové. Ostatní Češi se z kvalifikace neprobojovali.


V létě si dvojnásobná česká olympijská vítězka zlomila klíční kost a dlouho to vypadalo, že do letošní sezony vůbec nezasáhne. To se změnilo v únoru, kdy začala trénovat. Svůj návrat na start si nachystala na předposlední závod Světového poháru v sezoně. A návrat to byl velkolepý.

Závodní manko nebylo vůbec znát. Už v kvalifikaci byla česká snowboardistka o půl vteřiny rychlejší než všechny ostatní jezdkyně. A v hlavním závodě svou dominanci potvrdila, když naprosto jasně vyhrála osmifinále i semifinále. Jen ve čtvrtfinále udělala chybu a Němku Hofmeisterovou porazila těsnějším rozdílem.

Snový návrat po zranění jen mírně pokazilo velké finále, kde Ledecká závodila proti Rakušance Sabine Schöffmannovou. Češka si vybrala výhodnější modrou dráhu, jenže soupeřka byla v cíli o pět setin rychlejší. Ledecká tak brala ze svého prvního závodu v této sezoně druhé místo.

Dalším českým závodníkům se v Rogle nedařilo. Zuzana Maděrová při své kvalifikační jízdě upadla a nepostoupila do druhého kola kvalifikace. „Do pádu se mi jelo dobře, ale stává se. Snažím se z toho dostat, abych se mohla soustředit na poslední svěťák, který se jede v sobotu. Těším se na něj a doufám, že dopadne lépe než dnešek,“ řekla po závodu Maděrová. A do druhého kola kvalifikace nepostoupili ani Adam Počinek s Klárou Šonkovou.

Poslední závod Světového poháru se jede o víkendu v německém Berchtesgadenu. V sobotu se pojede závod paralelního slalomu pravděpodobně i s účastní Ester Ledecké. Kvalifikace začíná v 8:45, hlavní závod o pět hodin později a sledovat jej můžete na ČT Sport. V neděli přijde na řadu týmový závod.

 Pořadí SP v Rogle:

1. Sabbine Schoeffmann (RAK)

2. Ester Ledecká (ČR)

3. Miki Tsubaki (JAP)

-------------------------------------------

33. Klára Šonková 

42. Zuzana Maděrová

Celkové pořadí paralelního obřího slalomu v této sezoně:

1.       Theresia Ramona Hofmeister (NĚM) 359 b.

2.       Sabine Schoeffmann (RAK) 261 b.

3.       Jenny Ladina (ŠVY) 261 b.

----------------------------------------------------------------

19. Zuzana Maděrová 91 b.

20. Ester Ledecká 80 b.

37. Klára Šonková 10 b.

 

Foto: FISPomoc Ukrajině