×
Paráda! Ester Ledecká na snowboardu po stříbru vybojovala i zlato

Paráda! Ester Ledecká na snowboardu po stříbru vybojovala i zlato

18.01.2020

Ester Ledecká slaví první vítězství na snowboardu v této sezoně! Ve svém druhém startu na prkně v tomto ročníku si na Světovém poháru ve slovinské Rogle vedla suverénně a poradila si se všemi soupeřkami. O prvenství rozhodla ve finále paralelního obřího slalomu, když porazila Ramonu Hofmeisterovou.

Poprvé v této sezoně se na ostrý start Světového poháru snowboardistek postavila až při uplynulém úterý v Bad Gasteinu. A přechod z lyží na prkno vůbec nebyl znát. V paralelním slalomu pronikla až do finále, kde ovšem nestačila na Ramonu Hofmeisterovou z Německa.

A stejnou soupeřku jí osud přivál do finále také v sobotním paralelním obřím slalomu v Rogle. Tentokrát už ale česká reprezentantka ze vzájemného souboje vyšla jako vítězka. Hofmeisterová, která je vedoucí závodnicí Světového poháru, na trati upadla a Ledecká tak měla volnou cestu k vítězství.

„Jsem šťastná, je to oblíbená trať, tenhle kopec miluju. Je tady vždy skvělá atmosféra a vše výborně připravené,“ popisovala Ledecká v cíli. „Všechny holky jsou výborné, musela jsem do toho šlapat a z výsledku jsem šťastná,“ dodala.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři