Šárka Pančochová znovu v Top 10! V pekingském Big Airu byla osmá

Šárka Pančochová znovu v Top 10! V pekingském Big Airu byla osmá

3 min 52 s

Šárka Pančochová navázala na vydařený vstup do sezony. Po šestém místě z italské Modeny si česká freestyle snowboardistka připsala umístění v Top 10 také na Světovém poháru v Pekingu. Na ohromné konstrukci uprostřed Národního stadionu v čínské metropoli vybojovala osmou příčku. O čtyři místa za ní skončila Kateřina Vojáčková.


Monumentální Národní stadion v čínském Pekingu přezdívaný Ptačí hnízdo, který hostil letní olympijské hry v roce 2008 a bude dějištěm zahajovacího ceremoniálu zimních olympijských her v roce 2022, ve svých kulisách přivítal elitu freestyle snowboardistů. V rámci Světového poháru v disciplíně Big Air se mezi tribunami s kapacitou 91 tisíc diváků dařilo také českým závodnicím.  

Pančochové se v Pekingu nevydařil první pokus, za který od rozhodčích dostala pouze 13,75 bodu. V druhém skoku už ale zkušená česká snowboardistka potvrdila, že jí začátek sezony zastihl v pohodové formě, a vysloužila si 75,25 bodu. Na postup mezi nejlepší šestici to však tentokrát nestačilo a finále jí stejně jako sedmé Slovence Klaudii Medlové uniklo. Pančochová si tak po šestém místě v Modeně o dvě příčky pohoršila a obsadila osmou pozici.     

Oproti prvnímu závodu sezony si naopak výrazně polepšila druhá česká závodnice Kateřina Vojáčková. Na začátku listopadu v Modeně obsadila jednadvacetiletá reprezentantka devatenácté místo, tentokrát se jí v čínské metropoli dařilo více. Díky povedenému druhému pokusu dostala 35,7 bodu a brala dvanáctou příčku.

Big Air ovládla olympijská vítězka z Pchjongčchangu Anna Gasserová. Rakušanku na stupně vítězů doprovodila stříbrná Miyabi Onitsukaová z Japonska a bronzová Laurie Blouinová z Kanady. Mezi muži kraloval v kvalifikaci i následném finále Švéd Sven Thorgren, druhý skončil Takeru Otsuka z Japonska a třetí místo bral Rakušan Clemens Millauer.

Foto: Přemysl Vida