×
Šárka Pančochová byla ve větrné slopestylové loterii šestnáctá

Šárka Pančochová byla ve větrné slopestylové loterii šestnáctá

12.02.2018

Šarka Pančochová v Pchjongčchangu nedokázala navázat na páté místo ze Soči. Česká snowboardistka ve slopestylu poznamenaném silným větrem obsadila šestnáctou příčku.

Slopestyle snowboardistek od začátku provázely komplikace. Nedělní kvalifikace byla kvůli silnému větru zrušena a kompletní startovní pole 25 závodnic tak rovnou postoupilo do dvou kolového finále. Problémy dělal vichr pořadatelům problémy i v pondělí, finále se mělo jet původně ve dvě hodiny ráno středoevropského času, nakonec si snowboardistky musely počkat na start až do čtvrt na čtyři.

Pak už se sice jelo, vítr ve Phoenix Parku ale řádil dál. A ovlivnil i první pokus Šárky Pančochové. Ta předvedla kvalitní jízdu, před posledním velkým skokem ale musela kvůli poryvu větru zabrzdit. „Když fouklo nahoru, přišlo mi, že jedu pomalu. Věděla jsem, že bych si dala strašnou hranu. Nechtěla jsem riskovat. Člověk už za ty jízdy má nějaký pocit a ví, jak rychle jede,“ popisovala.

Kvůli vynechanému skoku dostala 43,46 bodu a v polovině závodu figurovala na jedenáctém místě. Ve druhé finálové jízdě pak česká snowboardistka spadla a postupně se přes ní dostalo pět soupeřek. „Dneska ti byl spíš boj o přežití, málokdo odjel nějakou jízdu. Na startu jsme si všechny přály štěstí a ať to přežijeme ve zdraví,“ řekla Pančochová. Zlatou olympijskou medaili brala Američanka Jamie Andersonová, která obhájila vítězství ze Soči.

Pančochová bude mít na olympijských hrách ještě jednu šanci zabojovat o medaili. Za týden jí čeká kvalifikace Big Airu, ve kterém už jí doplní i donominovaná reprezentační parťačka Kateřina Vojáčková. „Trať jsem zatím viděla jen na fotkách, vypadá docela dobře,“ uvedla sedmadvacetiletá závodnice.   Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři