×
Opět zlatá! Ester Ledecká slaví první triumf sezony

Opět zlatá! Ester Ledecká slaví první triumf sezony

15.12.2018

Ve čtvrtek stříbro, v sobotu zlato. Po druhém místě v Carezze Ester Ledecká nedala v Cortině d´Ampenzo soupeřkám šanci a může tak slavit první vítězství v aktuální sezoně Světového poháru. Ve finále paralelního obřího slalomu česká závodnice porazila Švýcarku Julii Zoggovou.

Stejně jako v úvodním podniku Světového poháru v Carezze si Ester Ledecká počínala suverénně hned od začátku a ovládla kvalifikaci. Také tentokrát s přehledem postupovala vyřazovacími jízdami až do finále, na rozdíl od prvního závodu, kdy nestačila na Italku Nadyu Ochnerovou, však nyní dokázala udělat také zlatou tečku.

V prvních vyřazovacích jízdách Ledecká narazila na dvě asijské závodnice. V té první porazila Japonku Emi Satoovou, ve druhé si potom poradila s Číňankou Naiying Gongovou. V semifinále úřadující olympijská vítězka z Pchjongčchangu nedala šanci ani Rakušance Sabine Schöffmannové a s přehledem postoupila do boje o zlato. Když poté ve velkém finále Švýcarka Julie Zoggová několik bran před cílem upadla, bylo o vítězství jasno.  

Ledecká tak v Cortině mohla slavit celkově už šestnáctý triumf ve Světovém poháru v kariéře a vyhoupla se na první místo průběžného pořadí seriálu.

Foto: FISGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři