×
Napodruhé už to vyšlo! Eva Samková ovládla Evropský pohár na Pitztalu

Napodruhé už to vyšlo! Eva Samková ovládla Evropský pohár na Pitztalu

29.11.2018

Na druhý pokus už to vyšlo náramně. Eva Samková po středečním čtvrtém místě tentokrát v rámci Evropského poháru na Pitztalu nedala soupeřkám šanci a připsali si první triumf nové sezony.

Zlatá a bronzová medailistka z olympijských her měla dobře nakročeno už ve středečním závodě Evropského poháru. Vyhrála kvalifikaci, suverénně si počínala ve vyřazovacích jízdách a vedla také ve velkém finále. Jenže poté spadla a propadla se na celkovou čtvrtou pozici.

Ve čtvrtek sice Eva Samková skončila v kvalifikaci o šest setin druhá, v následných rozjížďkách už před sebe ale nikoho nepustila. Ve finále neodstartovala nejlépe, ale v cíli byla s přehledem první. „I když jsem byla po startu druhá, tak se mi v zatáčkách povedlo předjet vedoucí Kanaďanku. Za to jsem moc ráda,“ říká Samková. Pomohla jí k tomu i detailní znalost trati. „Už čtrnáct dní jezdíme v této trati, která je pořád víceméně stejná. Počkala jsem si, řízla jsem jí a pak už jsem všem ujela. Myslím, že to z mé strany nebylo špatné, na druhou stranu to pořád může být ještě lepší,“ dodává.

S výkonem Samkové i dalších svých svěřenců byl spokojený také reprezentační trenér Marek Jelínek. "Evka si po včerejšku spravila chuť. Mám radost, že z kvalifikace postoupili spolu s ní i Vendulka Hopjáková, Radek Vintr a Honza Kubičík," říká. Hopjáková obsadila dvanácté místo, Kubičík byl třináctý a Vintr devatenáctý.

České snowboardcrossaře na Pitztalu čekají ještě dva dny tréninku. O víkendu je v trati nahradí junioři, kteří mají na programu závody. „Určitě jim zafandíme. Doufám, že budou také úspěšní,“ vyhlíží Samková.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři