Napodruhé už to vyšlo! Eva Samková ovládla Evropský pohár na Pitztalu

Napodruhé už to vyšlo! Eva Samková ovládla Evropský pohár na Pitztalu

3 min 44 s

Na druhý pokus už to vyšlo náramně. Eva Samková po středečním čtvrtém místě tentokrát v rámci Evropského poháru na Pitztalu nedala soupeřkám šanci a připsali si první triumf nové sezony.


Zlatá a bronzová medailistka z olympijských her měla dobře nakročeno už ve středečním závodě Evropského poháru. Vyhrála kvalifikaci, suverénně si počínala ve vyřazovacích jízdách a vedla také ve velkém finále. Jenže poté spadla a propadla se na celkovou čtvrtou pozici.

Ve čtvrtek sice Eva Samková skončila v kvalifikaci o šest setin druhá, v následných rozjížďkách už před sebe ale nikoho nepustila. Ve finále neodstartovala nejlépe, ale v cíli byla s přehledem první. „I když jsem byla po startu druhá, tak se mi v zatáčkách povedlo předjet vedoucí Kanaďanku. Za to jsem moc ráda,“ říká Samková. Pomohla jí k tomu i detailní znalost trati. „Už čtrnáct dní jezdíme v této trati, která je pořád víceméně stejná. Počkala jsem si, řízla jsem jí a pak už jsem všem ujela. Myslím, že to z mé strany nebylo špatné, na druhou stranu to pořád může být ještě lepší,“ dodává.

S výkonem Samkové i dalších svých svěřenců byl spokojený také reprezentační trenér Marek Jelínek. "Evka si po včerejšku spravila chuť. Mám radost, že z kvalifikace postoupili spolu s ní i Vendulka Hopjáková, Radek Vintr a Honza Kubičík," říká. Hopjáková obsadila dvanácté místo, Kubičík byl třináctý a Vintr devatenáctý.

České snowboardcrossaře na Pitztalu čekají ještě dva dny tréninku. O víkendu je v trati nahradí junioři, kteří mají na programu závody. „Určitě jim zafandíme. Doufám, že budou také úspěšní,“ vyhlíží Samková.