Na zmrzlé trati v Cortině dojela Eva Adamczyková 15. Jan Kubičík ze své jízdy těsně nepostoupil

Na zmrzlé trati v Cortině dojela Eva Adamczyková 15. Jan Kubičík ze své jízdy těsně nepostoupil

4 min 10 s

Poslední závod Světového poháru před mistrovstvím světa skončil pro české fanoušky už po úvodních jízdách. Trať byla v Cortině velmi zmrzlá a k vidění bylo několik pádů. Jednomu se po nešťastném kontaktu se soupeřčiným prknem nevyhnul ani Evě Adamczykové, která tak skončila na patnáctém místě. Z úvodní jízdy nepostoupil ani Jan Kubičík, pro kterého to byl první start ve finálovém vyřazovacím závodě v této sezoně.


„Dnes byla úplná změna podmínek. Trať byla ledová. V tak zmrzlé trati jsme nejeli už hodně let, možná si ani nepamatuji, kdy naposledy jsme na takové trati jeli. Bylo tam hodně pádů, pár zranění a jsem opravdu rád, že to čeští závodníci přežili ve zdraví,“ popsal těžké podmínky trenér Marek Jelínek.

Eva Adamczyková jela v čtvrtfinále dlouho na druhém postupovém místě, jenže po kontaktu s prknem soupeřky přišel pád a bylo po nadějích. „V tréninku to dnes vypadalo, že to je pomalejší oproti včerejšku, takže jsme se musely odrážet na prvních doublech, a jak byla trať zmrzlá a leskla se, tak se člověk necítil nejlíp. Na závod se nám změnily podmínky, jelo to rychleji než jsem čekala. Přeletěla jsem první double, mezi první a druhou klopkou jsem byla dlouhá a dopadla jsem Faye přímo na snowboard. Hned mi to podklouzlo a už jsem si tam jen tak sedla. Naštěstí se mi nic nestalo,“ řekla po závodě Eva Adamczyková.  

Ani Jan Kubičík ze své jízdy nepostoupil. „Měl na to vliv start, který nevyšel úplně nejlíp. Honza se snažil dotáhnout skupinu a v předposlední zatáčce se pokusil o předjetí, ale bohužel se to nepovedlo a těsně nepostoupil,“ zhodnotil jízdu svého svěřence Jelínek.

 Čeští snowboardcrossaři se teď budou připravovat na nadcházející mistrovství světa. „Nejprve pojedeme na Dolní Moravě, poté s největší pravděpodobností zamíříme do San Pellegrina,“ prozradil na závěr český trenér. 

 

Foto: FISPomoc Ukrajině