MSJ: V paralelním slalomu potvrdili Rusové svoji dominanci, Češi skončili až ve třetí desítce

MSJ: V paralelním slalomu potvrdili Rusové svoji dominanci, Češi skončili až ve třetí desítce

3 min 23 s

Déšť, mraky a nízká oblačnost provázely poslední den juniorského mistrovství světa ve snowboardingu na Klínovci v Krušných horách. Stejně jako předcházející den při závodě v paralelním obřím slalomu, tak i závody v paralelním slalomu potvrdily dominanci jezdců z Ruska, a to i přesto, že v ženské kategorii se z vítězství radovala Jemima Juritz z Rakouska.Čeští reprezentanti opět do konečného pořadí výrazněji nepromluvili a skončili až ve třetí desítce.


V dopoledních kvalifikacích a následných finálových jízdách se nejlépe dařilo reprezentantům Ruska. Dmitry Loginov a jeho kolega Ilia Vitugov procházeli kvalifikačním pavoukem hladce jako nůž máslem a zejména na Loginovi bylo vidět, že po prohrané finálové jízdě v paralelním obřím slalomu si chce spravit chuť a dnešní závod vyhrát. To se mu nepodařilo, a tak si z letošního Mistrovtsví odváží dvě druhá místa. V souboji o třetí medaili se utkala dvojice Italů, nakonec se radoval Gabriel Messner.

Ženský závod se stal soubojem Ruského a Rakouského týmu. Favorizovaná, a starty ve Světovém poháru protřelá, Daniela Ulbing byla po včerejším druhém místě lehce rozladěná a tak do dnešního závodu dala maximum, bohužel ani to ji na finále nestačilo. Nakonec v souboji o třetí místo porazila svoji soupeřku a opět tak stanula na stupních vítězů. Ve finálové jízdě se blýskla její reprezentační kolegyně Jemima Juritz, která porazila Marii Valovou z Ruska a po zásluze si odnesla titul Juniorského Mistra světa.

Foto: @premekvidaPomoc Ukrajině