MSJ v Cardroně bez medaile, ale s cennými zkušenostmi. Závodníci hodnotí šampionát na Novém Zélandu pozitivně

MSJ v Cardroně bez medaile, ale s cennými zkušenostmi. Závodníci hodnotí šampionát na Novém Zélandu pozitivně

6 min 12 s

České barvy v novozélandské Cardroně hájili na MSJ za freeski Petr Müller s Eliaszem Kiszkou a ve Freestyle snowboardingu ryze dívčí zastoupení v podobě Laury Záveské a Vanessy Volopichové. Zvláště děvčata si především v kvalifikaci Big Airu nakročila za slibným umístěním i ve finále, nakonec se však musela spokojit s místy bez medailové odměny.


S programem šampionátu si lehce pohrálo i počasí, a ne všechny disciplíny startovaly dle původního plánu. Češi byli na trati k vidění nejprve v rámci kvalifikace slopestylu Freestyle snowboardingu, ve které ovládla svou rozjížďku suverénně Volopichová, Záveská ovšem i kvůli limitujícímu zranění do finále nepostoupila.

 

Ani Volopichová bohužel nedokázala na skvělou kvalifikaci navázat, dle svých slov i svázána nervozitou nakonec ve slopestylu brala i tak skvělé 9. místo.

 

Kvalifikace freeski slopestylu přivedla na trať mladé české naděje na lyžích Kiszku s Müllerem, ani jeden z nich se ovšem do finále nedokázal kvalifikovat, ač prvně jmenovaný nebyl se svým výkonem k případnému finále daleko.

 

„S MSJ jsem velmi spokojený, povedlo se mi odjet všechny jízdy, a to jak ve slopestylu, tak v big airu. Ve slopestylu se mi povedlo zajet 24. místo, v big airu byla konkurence opravdu vysoká, v něm jsem se umístil se svojí double 12 double mute na 34. místě,“ hodnotil pozitivně svoji účast Eliasz Kiszka.

 

„Jsem opravdu rád za tuto první příležitost závodit na vyšší úrovni freeskiingu. Vím, že nebude lehké se probojovat na top umístění, ale budu se snažit co nejvíce, abych se na ten top žebříček riderů dostal,“ dodával odhodlaně směrem do budoucna.

 

V Big Airu se naopak lépe zadařilo Müllerovi, ani jeho kvalifikační snažení nakonec ovšem na finále disciplíny nestačilo. „Na MSJ se mi povedl závod v big airu, kde jsem se umístil na 21. místě, ale ve slopestylu jsem se mohl umístit lépe. Neodjel jsem v něm svojí naplánovanou jízdu, proto jsem skončil až na 32. místě. Celé MSJ mi ukázalo, že se mám ještě hodně co učit,“ hodnotil svá vystoupení Müller.

 

Big Air byl ve Freestyle snowboardingu pastvou pro českého fanouška. Volopichová i Záveská dokázaly postoupit z kvalifikace z 1. a 2. místa, a nejenom ony si do finále myslely na zisk cenného kovu. Ten ovšem ani v druhé disciplíně nebyl Češkám dopřán, Záveská nakonec skončila na 8. místě, Volopichová do finále ani neodstartovala.

 

„Bohužel se mi nepovedlo odjet jízdy ve finále, z toho jsem trochu smutná, stres je prostě zabiják,” pravila smutně Volopichová po po slopestylu.

 

„Do slopestylu jsem vstupovala i se zraněním, takže největší vítězství pro mě je, že jsem si kvůli zranění ještě víc neublížila. V big airu mi to bohužel i přes 2. místo v kvalifikaci nevyšlo. Udělala jsem ale zase nějaký progres, i přes úraz jsem zvládla velmi dobře,“ zůstávala Záveská pozitivní i přesto, že skvělou kvalifikaci nakonec nepřetavila v medaili.Pomoc Ukrajině