MSJ: Skvělý vstup do šampionátu v Bansku, hned čtyři Češky dojely v TOP15

MSJ: Skvělý vstup do šampionátu v Bansku, hned čtyři Češky dojely v TOP15

4 min 53 s

Od pátku do neděle soutěží v bulharském Bansku junioři na svém šampionátu. První den byl na programu paralelní obří slalom, ve kterém se hned třem českým snowboardistkám umístit v elitní desítce.


Výsledkově se závod nejvíce podařil Zuzaně Maděrové, jež postoupila z kvalifikace pátým nejrychlejším časem. V osmifinále porazila švýcarskou soupeřku, jenže v dalším kole jen o dvě setiny sekundy zaostala za Němkou Salome Jansing a do bojů o medaile Češka nezasáhla. Celkově z toho bylo páté místo. „Doufala jsem, že to dopadne trochu jinak. Je to pro mě asi nejlepší výsledek z obřáku na MSJ a lepší už mít nikdy nebudu, protože je to můj poslední juniorský šampionát, takže za páté místo jsem ráda. Výkon jsem však podala nejhorší výsledek, snad to bude zítra lepší,“ zhodnotila svůj výkon Maděrová.

Do čtvrtfinále se probojovala i Klára Šonková. Ta měla na začátku dne velkou smůlu a málem neprošla ani kvalifikací. „Hned v mé první jízdě mi vjela soupeřka do trati a při srážce a ráně do hlavy jsem ztratila na chvíli vědomí. Po probrání se mě rozhodčí ptali, jestli nepotřebuji lékaře. Já jsem ve značném zmatení a šoku dožadovala opakované jízdy. Po chvíli pro mě tedy přijel skútr, který mě měl dostat na start, jenže jeho řidič neodhadl strmý kopec a těsně pod vrcholem začal velkou rychlostí couvat. Já jsem si při své záchraně způsobila jen další zranění horních končetin,“ popisovala hrůznou situaci Šonková.

Ta se nakonec na start dostala a vyjela si v kvalifikaci jedenácté místo. Ve čtvrtfinále Šonková svedla souboj s další Češkou – Adélou Keclíkovou, jež se kvalifikace náramně povedla, když dojela šestá. Z postupu mezi nejlepší osmičku se však radovala Šonková, která celkově skončila osmá. „S velkým štěstím a nemalým úsilím jsme vybojovala úžasné osmé místo. Závod jsem i přes překážky užila,“ uzavřela spokojeně Šonková.

Adéla Keclíková se po neúspěšném čtvrtfinále umístila na devátém místě. Ze stejného kola se nepovedlo dostat ani Janě Zvířecí, která vypadla s Američankou Iris Pflum.

Dalším českým snowboardistům se přes kvalifikaci postoupit nepovedlo.

Už zítra je na programu závod paralelního slalomu. Kvalifikace začíná v 7:45 a finálové jízdy od 11:30.Pomoc Ukrajině