MSJ Bansko: Zuzana Maděrová s Kryštofem Minárikem vyhráli malé finále a slaví bronz

MSJ Bansko: Zuzana Maděrová s Kryštofem Minárikem vyhráli malé finále a slaví bronz

3 min 46 s

Poslední den šampionátu byl na programu týmový závod. Česká reprezentace postavila na start tři týmy. Nejvíce se dařilo Kryštofu Minárikovi a Zuzaně Maděrové, kteří vybojovali v malém finále bronzové medaile. Pro Maděrovou už je to druhá bronzová z tohoto šampionátu, v sobotu totiž dojela třetí v paralelním slalomu.


Druhý český pár tvořila Klára Šonková s Ondřejem Tulachem a třetí tým byl složen z Adély Keclíkové a Benjamina Biegela. Právě tyto dvě dvojice proti sobě stály v kvalifikaci a úspěšnější byli Tulach se Šonkovou. Vyřazený pár skončil na 21. místě. Druhý český tým pokračoval do osmifinále, kde však nepostoupili přes Němce a skončil celkově 15.

Jedinými Čechy ve čtvrtfinále tak byli Maděrová s Minárikem. Ti nejdřív porazili druhý německý tým a v souboji o semifinále pak Japonce. Své jediné přemožitele našli v jízdě o finále. Kryštof Minárik vybojoval maximální náskok sekundy a půl, ovšem i tak se po dojetí juniorek radoval elitní švýcarský tým. „Jela jsem proti Švýcarce, která v sobotu vyhrála kvalifikaci. Kryštof jel skvěle. Já jsem do půlky trati o hodně vedla a náskok ještě zvyšovala. Jenže následně jsem udělala chybu, soupeřka mě předjela a já už ztrátu nezvládla dohnat,“ řekla k semifinálové jízdě Maděrová.

Český pár tak postoupil do malého finále, kde v cestě za bronzem stáli Italové. Kryštof Minárik opět závod skvěle rozjel a dal Maděrové dobrou výchozí pozici. Ta ji využila a v cíli mohla vypuknout česká bronzová radost. „S Kryštofem se mi jezdilo skvěle, byli jsme dobře sehraní a dnes nám to oběma sedlo,“ pochvalovala si česká snowboardistka, jež si odváží z letošního MSJ dvě bronzové medaile.  

 

Foto: FISPomoc Ukrajině