MS v Bakuriani: Šárce Pančochové těsně uniklo finále slopestylu. Vanessa Volopichová při své premiéře skončila 28.

MS v Bakuriani: Šárce Pančochové těsně uniklo finále slopestylu. Vanessa Volopichová při své premiéře skončila 28.

7 min

O den posunutá kvalifikace žen ve slopestylu se dlouho vyvíjela nadějně pro české fanoušky. Šárka Pančochová se totiž držela v elitní dvanáctce, která zaručovala postup do finále. Bohužel v samotném závěru kvalifikace českou snowboardistku přeskočila nizozemská závodnice a Pančochová se tak umístila na 13. místě. Druhá česká snowboardistka Vanessa Volopichová při svém debutu na MS obsadila 28. místo.


MS v Bakuriani doprovází špatné povětrnostní podmínky, kvůli kterým snowboardisté nemohli příliš trénovat. „Bohužel byly různé podmínky a měli jsme jen jeden trénink za celou dobu, a to ještě sněžilo a trochu foukalo. Vítr je tady problém, protože skoky na slopestylu jsou velké a je to hodně nevyzpytatelné. Člověk neví, jestli poletí daleko, což se mi právě stalo dnes na tréninku, kdy jsem měla větší pád a zlomila jsem si prkno,“ okomentovala náročné podmínky Pančochová.

A podmínky nebyly ideální ani při kvalifikaci. Česká snowboardistka se musela vypořádat s posledním startovacím číslem i lepkavými raily. „Startovala jsem jako poslední, takže jsem si na každou jízdu hodinu počkala. Navíc podmínky se různě měnily. Jednou to jelo pomalu, pak zase rychle. Organizátoři také nevěděli, jak vyřešit problém s raily, na kterých se prkna lepila a lidi padali,“ popsala situaci při kvalifikaci Pančochová.

Ta se po první jízdě dostala do elitní dvanáctky, která zaručovala postup do finále. „Já jsem hrozně ráda, protože se mi podařila odjet jedna jízda, bohužel jsem se zasekla na jednom railu před poslední překážkou,“ mrzelo Pančochovou. Ta o místenku do finále přišla až těsně na konci druhého kvalifikačního kola, kdy ji přeskočila Melissa Peperkamp z Nizozemí a česká závodnice věděla, že na postup bude muset předvést ještě lepší jízdu než v prvním kole. 

„Bylo to psychicky náročné dát tam ještě tu poslední jízdu. Vždy se snažím soustředit sama na sebe a moc se na ostatní nekoukám. Snažím se zajet si tu nejlepší jízdu, aby to vypadalo pěkně ve vzduchu a byla na to pyšná. V Copper Mountain a Laax mi to vyšlo, tady ne, ale i tak je to dobrý výsledek.“

Celkově z toho bylo pro Pančochovou 13. místo. „Jsem ráda, že mám nějaký výsledek. Zítra se budu soustředit na poslední trénink v rampě na středeční závod a vše se to pak schyluje k Big Airu. To počasí nevypadá suprově, bude foukat, což je problém,“ vyhlíží další závody na MS snowboardistka.

Do kvalifikace nastoupila i teprve patnáctiletá Vanessa Volopichová, pro kterou však premiéra na světovém šampionátu skončila zraněním. „Byla jsem hodně nervózní, pak mě to přešlo. Je to skvělá zkušenost a užila jsem si to závodit s takovými legendami. Trošku mě však mrzí, že jsem neodjela svou jízdu a zranila se. Spadla jsem na druhém railu při triku cab270 na cab270 ven a mám buď zlomený, nebo naražený palec na ruce. Spíš si myslím, že to bude ta druhá varianta, uvidíme po rentgenu,“ řekla mladá závodnice, jež dokončila kvalifikaci na 28. místě.

Mistryní světa se stala Britka Mia Brookes, stříbro brala Novozélanďanka Zoi Sadowski a bronzovou medaili si z Gruzie odveze Japonka Miyabi Onitsuka.

Ve středu pokračuje MS freestyle snowboardistů kvalifikací na U-rampě. Závody v Big Airu přijdou na řadu o víkendu.  Pomoc Ukrajině