Minárik dominoval na EP, Maděrová začala nový rok 14. místem ve Svěťáku

Minárik dominoval na EP, Maděrová začala nový rok 14. místem ve Svěťáku

4 min 51 s

Alpští snowboardisté vstoupili do části sezóny nového roku se vší parádou. Kryštof Minárik s Adélou Keclíkovou nejprve obsadili bednu ve svých kategoriích v Evropském poháru v italské Folgarii. Maděrová započala jízdu Světovým pohárem v novém roce 14. místem.


„Celý závod by skvělý, počasí a prostředí bez chyby. V kvalifikaci se mi povedla hlavně druhá jízda, kdy už trať byla rozbitá. Kvalifikaci jsem vyhrál, což byla velká výhoda, mohl jsem si tak vybírat trať až do finále,“ přibližoval průběh závodu v Itálii Minárik.

 

„Nejtěžší byla finálová jízda, protože jsem měl silného soupeře a trať už byla rozbitá. Je to moje první vítězství v Evropském poháru, mám z toho skvělý pocit a úžasný zážitek,“ nemohl se udržet radostí bez sebe nadějný český reprezentant.

 

České zastoupení v paralelním slalomu v Itálii měla i ženská kategorie, Adéla Keclíková si z 10. místa v kvalifikaci dojela pro konečnou parádní třetí pozici, přičemž předchozí závod skončila jen těsně pod bednou na čtvrtém místě.

 

,,Sedly mi podmínky, těžká trať mi vyhovuje. V kvalifikaci se mi povedla druhá jízda a do finále jsem šla z 10. místa. Lepší soupeřky si vybraly horší trať. V semifinále se mi jízda nepodařila, ale vše jsem si vynahradila v boji o bronz, který jsem vyjela v rozbitější trati,“ byla na Keclíkové znát upřímná radost z nejlepších dosavadních výsledků kariéry.

 

Po parádním podzimu vletěla znovu do cyklu Světového poháru také Zuzana Maděrová. Švýcarský Scuol jí předurčil 11. místo v kvalifikaci, které se nakonec proměnilo v konečnou 14. příčku.

 

„Scuol je jeden ze dvou kopců, které nemám ráda. Dnes jsem tady vůbec poprvé dojela do cíle,“ svěřila se Maděrová upřímně po závodě.

 

„Úplně se mi nepovedla kvalifikace, především druhé kolo, kde jsem odstartovala moc brzo, zarazila se o startovní bránu a ztratila všechnu rychlost, kterou jsem do startu vložila.“

 

„Jednou jste nahoře a jednou dole. Jestli je tohle moje dole, tak jsem spokojená,“ nevěšela mladá snowboardistka hlavu, na což ostatně ani není příliš času. Již v úterý se totiž společně s Minárikem, Keclíkovou, Počinkem a premiérově letos na snowboardu také s Ester Ledeckou představí na dalším podniku Světového poháru v rakouském Bad Gasteinu.



Pomoc Ukrajině