MČR na Dolní Moravě kralovali Maděrová a Minárik

MČR na Dolní Moravě kralovali Maděrová a Minárik

3 min 42 s

Dolní Morava hostila v uplynulém víkendu Mistrovství České republiky v alpském snowboardingu včetně předních českých závodníků. Sobotní i nedělní závody ovládli Zuzana Maděrová s Kryštofem Minárikem.


Úvodní den patřil na severu Moravy paralelnímu slalomu, který v konkurenci českých, polských, jednoho maďarského a jednoho korejského závodníka ovládl talent českého snowboardingu Kryštof Minárik s vítězným časem 1:06,44. Druhé místo patřilo Adamu Počinkovi, bednu uzavíral Ondřej Tulach.

 

U žen se představily také zejména české a polské závodnice obohacené o Nadiiu Hapatyn z Ukrajiny. První místo paralelního slalomu patřilo Zuzaně Maděrové, která na nový rok navázala na skvělé výsledky ze Světového poháru ze startu sezóny.

 

Druhé místo brala Adéla Keclíková, třetí příčka patřila Kláře Šonkové, která také patří k užší špičce českého snowboardingu obrážející Světové poháry.

 

Oproti sobotní velmi měkké trati byla pro nedělní závody trať zmrzlá, bičovaná silnými poryvy větru, které dosahovaly až 40m/s.

 

Přesto obří slalom poznal stejné vítěze jako den předešlý. U žen opětovně kralovala Maděrová, která ve finálové jízdě porazila Weroniku Dawidek, druhé místo MČR pro sebe ukořistila Adéla Keclíková, třetí příčka náležela Kristýně Houžvičkové.

 

Mužský obří slalom opanoval znovu Minárik, který ve velkém finále velmi těsně, leč přece zdolal Poláka Mikolaje Rutkowskiho. Adam Počinek v malém finále nestačil na Poláka Gasencicu. Třetí místo v rámci MČR si uzmul Ondřej Tulach.

 

Sobotní závod mimo jiné přinesl měření sil hned ve čtyřech FIS kategoriích, navíc i 35 dětí.  Nedělního FIS klání se zúčastnilo závodníků 55, ke kterým se přidalo 28 dětí.Pomoc Ukrajině