MČR freestyle snowboardistů se uskuteční o víkendu ve Vítkovicích

MČR freestyle snowboardistů se uskuteční o víkendu ve Vítkovicích

3 min 13 s

Krkonošské Vítkovice o nadcházejícím víkendu hostí zastávku Snowboard Zezula Tour, v rámci níž se v sobotu 18. února pojede FIS mistrovství České republiky v Big Airu a slopestylu. O den později se na stejném místě uskuteční Burton Young Punks, kde si to o tituly rozdají také nejmladší freestyle snowboardisté.


Snowpark je pro akci podle organizátora Viléma Štolfa dobře připravený, ovšem předpověď počasí není příliš příznivá. „Snowpark je pěkně připravený, bohužel nám má v sobotu pršet, ale závod se určitě odjede,“ ujistil organizátor, který očekává, že se dohromady akce zúčastní až 70 závodníků.

Mistrovství České republiky se účastní dospělí a juniorští snowboardisté. Program startuje ve Vítkovicích už v sobotu od osmi ráno, kdy začínají tréninky slopestylu. Samotný závod začne v 10:15 a diváci uvidí hned tři kola, ve kterých snowboardisté mohou ukázat své nejlepší jízdy. Po poledni je v plánu od 13:30 závod v Big Airu, ve kterém závodníci budou moct předvést své triky hned ve třech skocích. Vítězný ceremoniál je naplánovaný na 15:30.

Závodů by se měl zúčastnit i nejlepší český freestyle snowboardista současnosti Jakub Hroneš, kterého za pár dní čeká jeden z vrcholů mezinárodní sezony - mistrovství světa v gruzínském Bakuriani.

V neděli se na stejném místě uskuteční Burton Young Punks, který je určený pro děti. Těm závodní program začíná v 11:00.

Program:

Sobota 18. února
Závody MČR
10:15-12:45 Závod slopestylu
13:30-15:30 Závod Big Airu

Neděle 19. února
11:00-14:00 Burton Young PunksPomoc Ukrajině