Maděrová si dojela na svém prvním mistrovství světa pro 14. místo

Maděrová si dojela na svém prvním mistrovství světa pro 14. místo

5 min 21 s

Bakuriani nabídlo v úterý závod paralelního slalomu. Ten se však neobešel bez komplikací a kvůli velmi špatné trati to dokonce vypadalo tak, že se závod zruší. To se ale nestalo a češká snowboardistka Zuzana Maděrová si vyjela 14. místo. Do nejlepší třicítky se vešly i Klára Šonková a Adéla Keclíková. Kryštof Minárik s Adamem Počinek neprošli přes úvodní kvalifikační kolo.


„Druhý závod probíhal opět velice divoce. Nejprve byl odložen start kvůli silnému větru a po prvním kvalifikačním kole byl závod na dvě hodiny přerušen, protože v trati se v několika brankách vyjela koryta až na kamení,“ popsal problémy přímo z Bakuriani trenér reprezentace Jiří Šonka. 

Úvodní kvalifikační kola se povedlo nejlépe z Češek zajet Zuzaně Maděrové, která si vytvořila před dlouhou prodlevou ideální pozici na postup do vyřazovacích jízd. „Ta pauza byla lehce nepříjemná, protože v tu chvíli nikdo nevěděl, jestli se ještě něco pojede, a chvíli to vypadalo, že se závod zruší. Hodinu a půl na trati strašně moc lidí vyhrabávalo sníh od branek a udělali z toho sjízdnou trať,“ přidala svůj pohled na kuriózní situaci Maděrová. 

Kvalifikace tedy pokračovala a Maděrová mohla po další dobré jízdě slavit postup mezi elitní šestnáctku. V osmifinále devatenáctiletá Češka závodila proti Rakušance Sabine Schoeffmann. Bohužel hned v úvodu rodačka z Liberce udělala chybu, kterou už nedokázala napravit. „Oproti obřímu slalomu byly obě dvě dráhy vyrovnané. Bohužel jsem hned na začátku udělala chybu. Snažila jsem se to dohnat, ale bylo to celkem nereálné, protože jsem vyjela do měkkého sněhu, který byl vyhrabaný, a ona už pak byla o dost vepředu,“ mrzelo Maděrovou, jež celkově skončila 14. „Závodit ve finále je super, zvlášť na mém prvním MS. Takže jsem se svým výkonem spokojená,“ dodala závodnice. 

Další dvě Češky na startu se také dostaly do druhého kvalifikačního kola a bylo z toho umístění v nejlepší 30. Klára Šonková obsadila 28. místo a Adéla Keclíková uzavřela třetí desítku. Českým snowboardistům se paralelní slalom naopak příliš nevydařil. Kryštof Minárik dojel po pádu na 48. místě a Adam Počinek byl diskvalifikován.

Mistry světa se stali Švýcarka Julie Zogg a Rakušan Andreas Prommegger. 

Program alpským snowboardistům končí zítra, kdy je naplánovaný závod týmů. Zuzana Maděrová pojede v týmu s Kryštofem Minárikem. Druhou Českou dvojici obstará Klára Šonková a Adam Počinek. Závod startuje v 9:25 českého času.

 

Foto: Carrie Kizuka, Zuzana MaděrováPomoc Ukrajině