Maděrová na MSJ v paralelním slalomu šestá. V TOP 10 znovu i Minárik

Maděrová na MSJ v paralelním slalomu šestá. V TOP 10 znovu i Minárik

3 min 47 s

Snowboardistka Zuzana Maděrová si oproti čtvrtečnímu umístění v paralelním obřím slalomu na mistrovství světa juniorů ještě polepšila a dnes v paralelním slalomu obsadila šesté místo. Podruhé se mezi elitní desítku v italském středisku Chiesa in Valmalenco probojoval také Kryštof Minárik.


Maděrová v prvním závodě na svém už čtvrtém mistrovství světa juniorů obsadila ve čtvrtek osmou pozici. Umístění z paralelního obřího slalomu pak dokázala druhý den ještě vylepšit ve své silnější disciplíně – paralelním slalomu. V něm skončila na šestém místě a připsala si tak druhý nejlepší výsledek na MSJ v kariéře. Lépe se osmnáctileté reprezentace závod podařil jen na juniorském šampionátu před dvěma lety v rakouském Lachtalu.

Stejně jako v paralelním obřím slalomu skončila Klára Šonková i v pátek na třináctém místě, nejlepší patnáctku závodnic v paralelním slalomu uzavírala Adéla Keclíková. Linda Polidorová skončila na 32., Zuzana Kolesová na 41. a Jana Zvířecí na 44. místě.

Na svém premiérovém mistrovství světa juniorů se i ve svém druhém individuální závodě dokázat do TOP 10 Kryštof Minárik. Teprve patnáctiletý reprezentant po osmém místě v paralelním obřím slalomu tentokrát elitní desítku uzavíral. Šimon Choleva skončil na 29. místě o pět pozic před Christopherem Josephem Krautmanem. Trojice Ondřej Tulach, Adam Krupa a Benjamin Biegel se seřadila na 38., 39. a 40. příčce.

V kategoriích juniorů i juniorek si pro zlaté medaile shodně dojeli vítězové ze čtvrtečního paralelního obřího slalomu. Z druhého triumfu na šampionátu se tak radují Japonka Tsubaki Mikiová a Kanaďan Ben Heldman.  

Juniorský šampionát alpských snowboardistů ve středisku Chiesa in Valmalenco vyvrcholí v sobotu, kdy je na programu závod smíšených týmů.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině