Maděrová k nezastavení! Před Vánoci si dojela pro 6. místo

Maděrová k nezastavení! Před Vánoci si dojela pro 6. místo

4 min 16 s

Vánoční čas jako stvořený pro Zuzanu Maděrovou! Desáté místo na prvním Světovém poháru v Carreze, následně čtvrtý flek taktéž v Itálii v Cortině a nyní krásná šestá příčka ve švýcarském Davosu. Zuzana Maděrová vlétla do nového ročníku jako uragán, který se nehodlá zastavovat.


Připomínáme: Zuzana Maděrová si těsně před startem na prvním Světovém poháru v Itálii zranila ruku natolik, že jí doktoři předpovídali minimálně měsíc v sádře, když to půjde dobře, dva týdny v sádře, dva týdny v dlaze.

 

Talent českého snowboardingu ale od prvních chvil o své účasti na prvním Svěťáku nepochyboval a v italském dvojboji v rámci jednoho týdne v Cortině a Carreze si dojela pro skvělých 76 bodů i s dlahou na ruce.

 

 

„Jsem spokojená. Vždy může být samozřejmě lépe a po nadějné kvalifikaci, kde jsem v prvním kole byla první v trati a celkové po součtu obou kol čtvrtá., se mi sice nepovedlo probojovat do semifinále, ale šesté místo je super,“ rozplývala se po posledním závodě roku.

 

Následný odskok na domácí Evropský pohár Maděrové přinesl desáté a čtvrté místo, aby si den před Vánoci dojela po čtvrtém místě v kvalifikaci ve švýcarském Davosu pro konečnou šestou příčku.

 

Postup přes čtvrtfinále přitom nebyl vůbec daleko, vyrovnanou bitvu o překročení bran alespoň malého finále ovšem ovládla Italka Lucia Dalmasso o pouhé 0,26 setiny sekundy.

 

 

„Jsem hlavně moc ráda, ze jsem si v prvním slalomu sezony dokázala, že mám na to závodit s nejlepšími, to je pro mě nejdůležitější. Těším se, co přinesou závody po Vánocích.“

 

Maděrová se šestým místem v Davosu stala pro závěrečnou část roku 2023 suverénně nejúspěšnější závodníci napříč všemi disciplínami českého lyžování a snowboardingu a právě ona symbolicky částečně uzavřela uplynulý rok před Štědrým dnem v rámci všech závodníků.Pomoc Ukrajině