Maděrová a Minárik na MSJ alpských snowboardistů vybojovali TOP 10

Maděrová a Minárik na MSJ alpských snowboardistů vybojovali TOP 10

3 min 24 s

V prvním závodě mistrovství světa juniorů v alpském snowboardingu hned dva čeští reprezentanti vybojovali elitní desítku. V paralelním obřím slalomu v italském středisku Chiesa in Valmalenco brali Zuzana Maděrová a Kryštof Minárik shodně osmou příčku.


Osmnáctiletá Zuzana Maděrová, která startuje už na svém čtvrtém juniorském šampionátu, si v Itálii připsala zatím nejlepší umístění v paralelním obřím slalomu, když ve čtvrtečním závodě obsadila osmou příčku. Silnější disciplína Maděrové – paralelní slalom – ve kterém na juniorském šampionátu v Lachtalu před dvěma lety útočila na medaili a skončila na čtvrtém místě, je na programu MSJ v pátek.

Klára Šonková v úvodním závodě šampionátu obsadila třináctou pozici, Adéla Keclíková skončila šestnáctá a Jana Zvířecí uzavírala nejlepší dvacítku. Linda Polidorová a Zuzana Kolesová se umístily v páté desítce.

Mezi juniory byl nejlepším z šestice mladých českých reprezentantů Kryštof Minárik. Teprve patnáctiletý závodník při svém premiérovém startu na mistrovství světa juniorů pronikl do elitní desítky a stejně jako Maděrová obsadil osmé místo.

V nejlepší dvacítce Minárika doplnil Šimon Choleva. Adam Krupa skončil na 34. místě, Patrick Joseph Krautman dojel o dvě příčky za ním, Ondřej Tulach se umístil na 40. a Benjamin Biegel na 43. pozici.

Paralelní obří slalom vyhrál Kanaďan Ben Heldman, druhý skončil Max Kühnhauser z Německa a třetí Junho Ma z Jižní Koreji. Mezi juniorkami si pro zlato dojela Tsubaki Mikiová před stříbrnou Jihokorejkou Seo Hee Jangovou a bronzovou Švýcarkou Flurinou Neva Bätschiovou.

Kompletní výsledky najdete zde.

Foto: FISPomoc Ukrajině