×
Ledecká při svém prvním paralelním slalomu v sezoně upadla a skončila pátá

Ledecká při svém prvním paralelním slalomu v sezoně upadla a skončila pátá

24.02.2019

Ester Ledecká má za sebou první paralelní slalom v aktuální snowboardové sezoně. V předposledním podniku Světového poháru v čínském středisku Secret Garden upadla a skončila pátá. I přesto se však česká závodnice udržela v čele průběžného hodnocení snowboardových alpských disciplín.

Na svahu střediska Secret Garden, které bude dějištěm zimních olympijských her 2022, si Ester Ledecká v sobotu dojela pro druhé místo v paralelním obřím slalomu, které jí s předstihem zaručilo zisk malého křišťálového glóbu za celkový triumf v disciplíně.

V neděli se česká závodnice tamtéž postavila na start paralelního slalomu, který jela vůbec poprvé v probíhající sezoně. A stejně jako v neděli začala velmi dobře. V kvalifikaci Ledecká obsadila třetí místo s přehledem postoupila do hlavního závodu.

V první vyřazovací jízdě si poradila s Danielou Ulbingovou z Rakouska, čtvrtfinále ale pro českou reprezentantku znamenalo konečnou. V souboji s Němkou Selinou Jörgovou hned chvíli po startu upadla. Rychle vstala a čtvrtfinálovou jízdu dokončila. Ztráta na Jörgovou už ale dohnat nešla, závod pro ni skončil a obsadila páté místo.

I to jí ovšem stačí k tomu, aby se i nadále udržela na první příčce celkového hodnocení paralelních snowboardových disciplín. O velkém křišťálovém glóbu se bude rozhodovat v posledních dvou závodech sezony, na programu Světového poháru je ještě jeden paralelní obří slalom a jeden paralelní slalom.  Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři