Kryštof Minárik na bedně celkového pořadí Evropského poháru!

Kryštof Minárik na bedně celkového pořadí Evropského poháru!

2 min 26 s

Alpský snowboarding díky Kryštofu Minárikovi píše skvělý úspěch! Nadějný závodník i přes nedokončený závěrečný podnik ve Svatém Mořici obsadil konečnou druhou příčku v celkové kvalifikaci Evropského poháru.


Cesta sedmnáctiletého českého reprezentanta za druhou příčkou Evropského poháru započala v prosinci v německém Götschenu, kde ale obsadil pouze 21. a 14. pozici. O poznání lépe se mu vedlo na domácí půdě na Monínci Ve středních Čechách se talentovaný snowboardista umístil poprvé na bedně s třetím místem, následně zapsal pořádnou dávku bodů také za umístění těsně pod medailovými pozicemi.

 

Minárikova cesta Evropským pohárem pokračovala přes italskou Folgarii a švýcarský Lenzerheide, kde posbíral největší penzum bodů za dvě první místa, na které ve švýcarském Davosu navázal dvěma čtvrtými místy.

 

Po posledním podniku celého seriálu ve Svatém Mořici měl tak na kontě zatím životních 473 bodů, které mu s přehledem vynesly druhé místo celkového hodnocení Evropského poháru. Na vítězného Ole-Mikkela Prantla z Německa český talent ztratil 93 bodů.Pomoc Ukrajině