Kristián Salač poprvé v kariéře vyhrál závod Evropského poháru

Kristián Salač poprvé v kariéře vyhrál závod Evropského poháru

3 min 4 s

Finská Ruka hostila v úterý a středu závod Evropského poháru ve slopestylu. Nepříznivé podmínky nakonec dovolily odjet pouze kvalifikaci. Ta se velmi povedla Kristiánu Salačovi, jenž jako jediný jezdec dostal od rozhodčích skóre nad 90 bodů a poprvé v kariéře se mohl radovat z vítězství na EP. Současně si tímto výsledkem zajistil dostatek bodů pro případný start ve Světovém poháru pro příští rok.


Ve Finsku freestyle snowboardistům nepřálo počasí. Už při tréninku byly podmínky náročné. „Při tréninku byl problém s rychlostí a úpravou parku. Naštěstí se po meetingu vymyslelo řešení a povedlo se zrealizovat kvalifikaci. Při té nám přálo i dobré počasí, ale na závod už ne a musel se zrušit,“ popsal průběh závodů v Ruce Kristián Salač.

Ten v kvalifikaci skočil backside double 10 mute a na druhém skoku frontside double 10 tailgrab. Od rozhodčích za tyto triky inkasoval 91 bodů a dostal se do čela závodu. A z toho jej už nikdo nedostal. A jelikož se hlavní závod zrušil, bylo z toho i celkové vítězství. První pro Kristiána Salače v evropském seriálu.

„Mám z toho velkou radost. Jednak je to první výhra v Evropském poháru, a také jsem si tím zajistil dostatek bodů na příští sezonu pro Světový pohár. Teď už mě bude čekat pouze jeden závod, který se budu snažit zajet dobře, ale nebudu muset být ve stresu kvůli výsledku,“ dodal spokojeně Salač. Pomoc Ukrajině