Kreischberg hostí svěťák freestylesnowboardistů. Premiéru prožije Vanessa Volopichová

Kreischberg hostí svěťák freestylesnowboardistů. Premiéru prožije Vanessa Volopichová

4 min 28 s

Světový pohár se v novém roce vrací zpět do Evropy. První zastávkou bude rakouský Kreischberg, kde se bude naposledy v této sezoně soutěžit v Big Airu. V mužské části se ukáže Jakub Hroneš, mezi ženami čeká první závod patnáctiletou Vanessu Volopichovou.


Přípravu na rakouský závod měli Češi v Absolut Parku. „Po novém roce jsme měli krátké soustředění, abychom se dostali zpět do snowparku. V Česku nejsou sněhové podmínky ideální, ani není žádný snowpark není k dispozici, kromě Vítkovic, kde jsme dva dny byli. Proto jsme zvolili Absolut Park, jenž je hodinku od dějiště Světového poháru,“ uvedl trenér reprezentantů Přemysl Vida.

Dobré podmínky panují i přímo v rakouském Kreischbergu. „Měli tady čtyři dobré dny, kdy vysněžili super skok a i nahoře je to středisko na tom dobře, takže se dá jít i zajezdit,“ doplnil Vida.

V Rakousku proběhne poslední závod sezony v Big Airu. Kromě Jakuba Hroneše se představí v závodě teprve patnáctiletá Vanessa Volopichová. „Bude to pro ni první start ve Světovém poháru. Tento závod jsme zvolili právě pro to, že je to dobrý a bezpečný skok, takže ideální na premiéru. Zároveň navazujeme na to, že se Šárce povedl závod v Copper Mountain, takže dostala volno a pojede až Slopestyle a rampu v Laax,“ vysvětlil český trenér.

Ten prozradil, proti jaké konkurenci bude mladá snowboardistka soupeřit. „Na startovním poli většinou bývá kolem 40 závodnic, ale tentokrát je tu jen 22, takže to spousta snowboardistek vynechala. Ovšem je to poslední závod v Big Airu a jde o celkové vítězství, takže tu startuje olympijská vítězka Anna Gasser, nebo aktuálně jedna z nejlepších snowboardistek Zoi Sadowski. Takže ta konkurence je tu stejně velká jako u kluků.“

Kvalifikace mužů se jede v pátek od 9:50 a v 12:30. Jakub Hroneš se představí v druhém heatu, jenž začíná v pozdější čas. Ženy čekají kvalifikační skoky až v sobotu hodinu po poledni. „Kvalifikace se jede jiným systémem než v Americe. Jsou tři skoky, ze kterých se sčítají body za dva triky a každý se musí jet na jinou poloosu (jinou stranu),“ uzavřel Vida. 

Finálové závody začínají v sobotu od 18:00.Pomoc Ukrajině