Královna znovu na bedně! Adamczyková bere v Gruzii stříbro

Královna znovu na bedně! Adamczyková bere v Gruzii stříbro

5 min 16 s

Druhý start, druhá medaile. Eva Adamczyková si uzmula v prvním závodě Světového poháru v Gruzii druhé místo po těsném finiši ve velkém finále. Jan Kubičík ani Kryštof Choura nepostoupili ze svých úvodních jízd.


Po zlatém závodě ve Svatém Mořici si Eva Adamczyková připisuje další zářez! V gruzínském Gudauri dojela jen o malý kousek na druhém místě.

 

Jsem nadšená. Na to, jak jsem ve čtvrtfinále byla vůbec ráda za postup, tak v semifinále se mi konečně povedl start. Ve velkém finále to bylo trochu horší, snažila jsem se to držet z prvního místa, ale udělala jsem trochu chybu, protože jsem nevěděla, že Chloe je za mnou, nechala jsem jí tam více místa než bych měla,“ vracela se Adamczyková k průběhu finálových jízd.

 

„Evka dnes po relativně pomalém tréninku, kdy nám prkna úplně nejela, postupovala z bojů, kdy se s holkama předjížděly navzájem. Jezdila velmi dobře a vydřela postup až do semifinále, kdy ji poprvé vyšel start a díky tomu odstoupila a udržela postupovou pozici. Ve finále nastoupila proti nejlepším a dlouho vedla. Musím říct, že to dnes od Evy byla skvělá taktická práce, skvělý úspěch,“ povídal trenér Marek Jelínek.

 

Muži se v sobotu nedostali z osmifinálových rozjížděk. Jan Kubičík i Kryštof Choura startovali ve stejném rozjezdu a dojeli na nepostupových pozicích.

 

„Honza zvítězil na startu, udržel vedení celou první třetinu trati, pak byl dojet a předjet. Drobné chyby, které udělal mezi kluky ho odsunuly dozadu a nepovedlo se mu vrátit. Kryštof udělal velkou chybu na startovní rovince a snažil se zezadu dojet před sebou jedoucí jezdce. Ale předjel pouze Honzu,“ prohlásil na adresu mužů trenér Jelínek.

 

„Měl jsem výborný start, bohužel pak postupem času jsem se propadl až na čtvrté místo, takže jsem nepostoupil. Možná nebyla ideální máza, já k tomu navíc udělal nějakou tu chybu, do zítra na tom zkusíme zapracovat a snad to dopadne o dost lépe,“ prohlásil Jan Kubičík.

 

„Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Byla tam obrovská chyba na startu, kde jsem špatně přeletěl bouli, ztratil jsem rychlost a pak se to se mnou vezlo. Ta ztráta byla tak ohromná, že bylo nemožné je dojet,“ popisoval Kryštof Choura.

 

V neděli je na programu další závod jednotlivců. Startovat budou všichni čtyři čeští jezdci – Eva Adamczyková, Radek Houser, Jan Kubičík a Kryštof Choura. Pojede se formátem pre-heatů, tedy nikoliv na časy, ale rovnou systémem vyřazování.Pomoc Ukrajině