Královna je zpět! Ledecká ovládla Svěťák v Pamporovu, Maděrová čtvrtá

Královna je zpět! Ledecká ovládla Svěťák v Pamporovu, Maděrová čtvrtá

4 min 45 s

První letošní závod na snowboardu, první dominantní vítězství. Ester Ledecká se vrátila po 10 měsících na prkno a v Bulharsku nenechala nikoho na pochybách, kdo kraluje alpskému snowboardingu. Skvělé umístění si vyjela také Zuzana Maděrová, čtvrtým místem vyrovnala své sezónní i kariérní maximum.


V bulharském Pamporovu se přepisovaly dějiny českého snowboardingu. Poprvé v historii se do semifinále Světového poháru v alpských disciplínách probojovaly hned dvě české reprezentantky. Zasloužily se o to vítězná Ester Ledecká a Zuzana Maděrová, které medaile nakonec jen těsně unikla a obsadila čtvrté místo.

 

Ledecká nenechala nikoho na pochybách, kdo bude v Bulharsku vládnout už od samotné kvalifikace. S náskokem 0.35 setin sekundy a více než dvou vteřin na třetí v pořadí si dojela pro první místo po kvalifikačních jízdách. Kvalifikace se vydařila i Maděrové, výborné desáté místo ji poslalo do finálových bojů z dobré výchozí pozice.

 

Ve finálových jízdách se poprvé v historii se do semifinále Světového poháru probojovaly dvě české závodnice. Ester Ledecká se se Zuzanou Maděrovou zapsaly i tímhle dílem do historie českého alpského snowboardingu.

 

Maděrová do malého finále vstoupila dobře, posléze ale v trati přišlo rozhození, které nakonec znamenalo konečnou čtvrtou příčku, která je ale stále skvělým výsledkem pro teprve dvacetiletou závodnici. Maděrová umístěním těsně pod bednou navázala na své umístění z Cortiny v polovině prosince.

 

„Podmínky byly skvělé. Přes závod dost chumelilo, ale trať byla skvěle upravená,” pochvalova si Maděrová. „Medaile mi myslím utekla v semifinále, kde jsem udělal chybu v horní pasáži.”

 

A Ester Ledecká? První závod v sezónně na prkně, první vítězství. Královna alpského snowboardingu nenechala nikoho na pochybách, že její místo je stále jen a pouze na vrcholu.

 

„Je to neuvěřitelný pocit. Jsem moc ráda, že jsem zpátky a že jsem se mohla měřit s nejlepšími závodnicemi, abych si dokázala, že mezi ně pořád patřím,” neskrývala Ledecká nadšení z prvního místa.

 

Ledecká si suverénním způsobem ve všech rozjížďkách dojela pro první místo, na které bude moci navázat i s Maděrovou hned zítra v dalším nedělním slalomu.Pomoc Ukrajině