Klára Šonková obsadila na MSJ šestnáctou příčku v paralelním slalomu

Klára Šonková obsadila na MSJ šestnáctou příčku v paralelním slalomu

4 min 27 s

Klára Šonková obsadila na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku šestnáctou pozici v paralelním slalomu. Ve druhém a posledním individuálním vystoupení alpských snowboardistů na šampionátu jako jediná z českých závodníků postoupila z kvalifikace. V sobotu je na Sibiři na programu ještě týmový závod.


Osmnáctiletá Klára Šonková zvládla kvalifikaci paralelního slalomu úspěšně a jako patnáctá se probojovala mezi nejlepší šestnáctku závodnic do vyřazovacích jízd. Už v kvalifikaci naopak bohužel skončila Zuzana Maděrová, která se devátým místem postarala o nejlepší český výsledek ve včerejším paralelním obřím slalomu. V pátek v kvalifikaci skončila devatenáctá a do pokročilé fáze závodu stejně jako další čeští junioři nepostoupila. Klára Skřipská skončila dvaadvacátá, o čtyři příčky před Janou Zvířecí. Šimon Choleva obsadil sedmadvacátou příčku, Benajmin Biegel jednatřicátou pozici a Adam Krupa byl diskvalifikován.

Šonková se tak jako jediná z výpravy českých alpských snowboardistů představila také na startu vyřazovacích jízd. V osmifinále ale narazila na vůbec nejtěžší možnou soupeřku – domácí Sofii Nadyršinovou, která vyhrála včerejší závod, na loňském mistrovství světa juniorů brala dvě zlata a před třemi týdny ovládla poprvé v kariéře také seniorský šampionát. Na ruskou favoritku Šonková nestačila, osmifinále pro ni bylo konečnou a celkově obsadila šestnáctou příčku.

„Myslím, že mám ještě prostor se zlepšovat. Další mistrovství jsou ještě přede mnou a předpokládám, že do nich se budu zase zlepšovat,“ hodnotila Šonková, která ukázala sportovního ducha nejen na trati. Neváhala totiž pomoct polské soupeřce Julii Sitarzové, které do sibiřského dějiště MSJ nedorazila zavazadla. „Bohužel neměla takřka vůbec nic, půjčila jsem jí prkno, helmu i kalhoty, aby mohla vůbec odstartovat,“ popisovala.

Závod v paralelním slalomu stejně jako ten v paralelním obřím slalomu naprosto ovládli domácí Rusové. Mezi juniorkami si pro další světový titul dojela Nadyršinová, v kategorii juniorů zvítězil Vsevolod Martynov.