Keclíková druhá a pátá na MSJ! Minárik třikrát v TOP 10

Keclíková druhá a pátá na MSJ! Minárik třikrát v TOP 10

3 min 25 s

Alpští snowboardisté uzavřeli nedělním týmovým závodem mistrovství světa juniorů v Lachtalu a české barvy v Rakousku zapsaly výrazné úspěchy. Ten nejzářnější je bezesporu fantastická druhá příčka Adély Keclíkové v paralelním slalomu.


Světový šampionát juniorské kategorie odstartoval již v pátek obřím slalomem, ve kterém na nejlepší české umístění dosáhl závodník Světového poháru Kryštof Minárik, který se vlezl do TOP 10 a uzavíral první desítku. Mezi dívkami byla nejlepší Adéla Keclíková na 13. místě, 19. pak byla Hana Otipková. Ostatní kluci i děvčata se umístili od třetí desítky dál.

 

Největší úspěch pro juniorský alpský snowboarding ale přišel v sobotním paralelním slalomu. Adéla Keclíková zazářila a podařilo se jí probojovat až do velkého finále, ze kterého si nakonec odnesla konečnou druhou příčku a s ní stříbrnou medaili.

 

Jen těsně unikl postup z kvalifikace Emmě Maye Marešové, která z osmnáctého místa ztratila na nejlepší šestnáctku mířící do finálových jízd pouhých 0,09 sekundy. Mezi kluky dojel nejlépe znovu Kryštof Minárik, kterému se také paralelní slalom vyvedl a s konečnou šestou příčkou přidal druhé TOP 10 umístění. Další v pořadí byli Tomáš Michal na 21. pozici a 22. Adam Krupa, 25. příčku bral Filip Mareš. Ostatní Češi se umístili od čtvrté desítky dále.

 

Celý šampionát vyvrcholil nedělním týmovým závodem, ve kterém byli znovu nejviditelnější Adéla Keclíková a Kryštof Minárik. Ti si společně dojeli pro konečnou pátou příčku, a uzavřeli tak symbolicky společně úspěšné mistrovství světa juniorů.Pomoc Ukrajině