Kdo ji zastaví?! Ledecká si ve dvou dnech dojela pro druhé zlato

Kdo ji zastaví?! Ledecká si ve dvou dnech dojela pro druhé zlato

2 min 45 s

Je to jako pohádka o české snowboardové královně. Ostatní soupeřky se snaží překazit nadvládu Ester Ledecké na alpských snowboardových kopcích, ale konec je vždy jen a pouze dobrý, Královna Ester znovu uhájila svůj trůn.


Pamporovo, Bulharsko. V uplynulém víkendu místo zaslíbené českému alpskému snowboardingu. Ester Ledecká se po 10 měsících vrátila na prkno a v Bulharsku si dojela pro dvě zlaté medaile, v nedělním velkém finále se ale zapotila o poznání víc.

 

Proti Sabine Schoeffmann rozjela svou jízdu skvěle a znovu předváděla to nejlepší ze svého repertoáru, rakouská soupeřka jí ale nedala druhé vítězství lacino. Rozdíl v cíli mezi oběma závodnicemi tvořil pouhou 0,01 sekundy.

 

Do druhého paralelního slalomu ve dvou dnech zasáhla znovu i Zuzana Maděrová. Ta po skvělé kvalifikaci nakonec v první finálové rozjížďce bohužel uprostřed trati upadla, spokojit se tak nakonec musela s konečným desátým místem. Pro mladou kometu Maděrovou jde ale po sobotním čtvrtém místě o další skvělý závodní víkend, kterým udělala velký krok směrem k elitě.

 

V Pamporovu závodil také Adam Počinek, leč pro něj oba závody skončily již v kvalifikaci. V sobotu závod pro českého závodníka ukončila diskvalifikace, neděle na 38. místě.Pomoc Ukrajině