Snowboardcrossaři zazářili v Austrálii na Kontinentálním poháru

Snowboardcrossaři zazářili v Austrálii na Kontinentálním poháru

4 min 50 s

Austrálie a přilehlá oceánie se již tradičně stávají centrem začátku nové sezóny před přesunem na evropský, potažmo americký kontinent a české barvy o sobě dávají vědět i na druhé straně zeměkoule. Snowboardcrossařu zajeli v Austrálii skvělé výsledky, které jim pomohou odrazit se do nové sezóny správnou nohou.


Karolíná Hrůšová se v konkurenci všech svých sokyň dostala až do malého finále závodu juniorů v australském Mont Hothamu. Další úspěšnou Češkou byla Victoria Pololáníková, která ve stejném závodě brala 7. příčku a přispěla tak ke skvělému vstupu českých juniorek do sezóny.

 

„Závod byl pro mě nabitý těžkou konkurencí, účastnily se ho i dvě holky ze Svěťáku. Díky tomu nám ale v závodě nechyběly body, což mi hrálo do karet. Vyjela jsem si nejvíc bodů, co jsem kdy ze závodu měla,“ zářila radostí po závodě mladá naděje snowboradcrossu.

 

Hrůšová už po skvělém úspěchu vyhlížela i další dny v Austrálii. „Kvalifikační jízda se mi úplně nepovedla, další heaty už ale byly dobré, s těmi jsem byla spokojená. Moc si to tady v Austrálii zatím užívám a už se těším na další dny soustředění.“

 

Radek Houser dokázal opanovat kvalifikaci Mistrovství australského kontinentu, v závodě na něj pak navázali vítězstvím, respektive 4. místem Jan Kubičík a Kryštof Choura. Pro oba šlo navíc o zisk velmi důležitých FIS bodů směrem do nové sezóny.

 

„Já jsem bohužel zářil jenom v kvalifikaci, což se mi děje celkem často,“ vtipkoval s nadsázkou Houser po závodě. „Po hloupé chybě jsem upadl v zatáčce, takže jsem dál nepokračoval v závodě. Určitě na tom zapracuju, mám před sebou spoustu týdnů, během kterých to můžu napravit.”

 

Velký úspěch ale pro Česko připravil již zmíněný Kubičík, kterému se povedlo první ze série tří závodů opanovat.

 

„Vyrazili jsme sem na soustředění, které začalo třemi závody. Doufám, že se mi ještě podaří nějaký dobrý výsledek, ideální obhájit ten z prvního závodu. Nikdy v životě jsem ještě nezávodil v srpnu, asi bych si ale nemohl představit lepší vstup do sezóny i přesto, že mám od příletu skoro smrtelnou rýmu,“ vtipkoval po skvělém úspěchu Kubičík.Pomoc Ukrajině