Juniorští freestyle snowboardisté odstartovali sezonu Evropským pohárem v holandské hale

2 min 49 s

Juniorská reprezentace ve freestyle snowboardingu odstartovala novou sezonu v holandském Landgraafu. V tamní lyžařské hale byl na programu úvodní podnik Evropského poháru ve slopestylu. V mezinárodní seniorské konkurenci si nejlépe z Čechů vedli celkově osmá Marie Kreisingerová a sedmadvacátý Jakub Hroneš.

Díky kvalitní přípravě v Banger parku a na ledovcích během léta a podzimu přijeli naši junioři do Holandska - ano, čtete dobře - do země, kde nejvyšší kopec měří 322m, ale je velmocí v počtu lyžařský hal, dobře připraveni.

„Trať prvního Evropského poháru byla především o jibbech (zábradlích) a dvou menších skocích a je škoda, že naši junioři nemohli předvést větší triky než rotace 540 a 720, které snowpark v hale umožňoval,“ uvedl reprezentační trenér Přemysl Vida. „Podmínky byly ale pro všechny stejné a konkurence po změně formátu Světového Poháru značně narostla, a to i o jezdce z Kanady či USA, kteří si přijeli pro potřebné body,“ dodal.

Mezi muži si nejlépe s tratí poradil nejmladší člen výpravy Jakub Hroneš, který obsadil v konkurenci bezmála 80 jezdců skvělé 27. místo. Parádně si vedla také Marie Kreisingerová, která obsadila konečné osmé místo, a připsala si tak 57,60 FIS bodů. Ani ostatní junioři se mezi seniorskými závodníky neztratili - Kristian Salač bral 38.místo, Ladislav Hrstka 43. příčku a Jan Rovenský 63. místo.