×
Jan Kubičík ovládl závod v italském Colere. Natálie Elinor Mullen veze domů čtvrté místo

Jan Kubičík ovládl závod v italském Colere. Natálie Elinor Mullen veze domů čtvrté místo

10.02.2020

Během měsíční přestávky v kalendáři Světového poháru snowboardcrossařů většina závodníků objíždí menší závody kategorie FIS a Kontinentální poháry. Nejinak je tomu i u českých reprezentantů Jana Kubičíka a Matouše Koudelky, kteří vyrazili na dva závody do italského Colere, a doplnili tak náš evropský tým. Závodů se účastnila i kompletní juniorská reprezentace.

První den pro české barvy příliš úspěšný nebyl. Většina z postupujících závodníků vypadla už v osmifinále. Nejlépe se umístili junioři Matouš Šmerák na dvanáctém místě a Karolína Dobrá na deváté příčce.

Druhý den už to ale bylo o poznání jiné. Hned devíti z dvanácti českých reprezentantů se povedlo proklouznout do čtvrtfinále. Jan Kubičík postoupil až do finále a dojel si pro vítězství. Jakub Žerava skončil na sedmém místě. Skvělým výkonem se blýskla také Natálie Elinor Mullen, která po pádu ve velkém finále obsadila konečné čtvrté místo.

Kompletní česká reprezentace se sejde na dalším FIS závodu již o nadcházejícím víkendu ve švýcarském Flumserbergu.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři