Jan Kubičík a Karolína Šperlová si na Dolní Moravě dojeli pro titul mistrů ČR

Jan Kubičík a Karolína Šperlová si na Dolní Moravě dojeli pro titul mistrů ČR

3 min

O víkendu se na Dolní Moravu sjely snowboardové kluby z celé republiky na závody Českého poháru ve snowboardcrossu. Ten měl letos celkem tři zastávky. V lednu jeden závod ve Špindlerově Mlýně, v únoru tři závody na Dolní Moravě, a na stejném místě se odejely i tři závody v březnu.


Českého poháru se neúčastní pouze dospělí a junioři, ale také kategorie rookies a kids. Na trati o víkendu závodili i snowboardisté narození v roce 2016. Snowboardcross je tedy i pro ty nejmenší jezdce. Ti se právě na Českém poháru mohou potkat a pozdravit i s českými olympioniky a současnými jezdci Světového poháru Radkem Houserem či Janem Kubičíkem.

Sobotní závod na Dolní Moravě byl také oficiálním mistrovstvím ČR. To v mužích vyhrál Jan Kubičík a v juniorech Matyáš Turinský. V ženách i v juniorkách se poté shodně stala mistryní ČR Karolína Šperlová, která vyhrála všechny tři poslední závody Českého poháru a v juniorech se stala jeho celkovou vítězkou. V ženách vyhrála celkové pořadí poháru Sára Veselková, v mužích Radek Houser a v juniorech Bruno Tatarko.

 Juniorští reprezentanti si Dolní Moravu ještě chvíli užijí. Čeká je tu několikadenní soustředění a za týden odjíždějí na vrcholnou akci svojí sezony, kterým je juniorské mistrovství světa v italském San Pellegrinu. To začíná 30. března. 

 

Foto: Jan Russnák a Czech Snowboardcross TeamPomoc Ukrajině